ال ای دی رشد گیاه

 ال ای دی رشد گیاه
آنچه در این مقاله میخوانید

  ال ای دی مخصوص رشد گیاه

  جهت اطلاع از قیمت لامپ رشد گیاه و یا خرید چراغ رشد گیاه کلیک نمایید.

  در این مقاله قصد داریم مواردی همچون ال ای دی مخصوص رشد گیاه، ال ای دی گلخانه ای، نور گلخانه ای، نور مصنوعی، نور مصنوعی گیاه، نور گیاهان آپارتمانی و نور مصنوعی برای گیاهان را بیشتر بشناسیم. با ما همراه شوید:

  ال ای دی مخصوص رشد گیاه

  LED مخفف واژه LIGHT EMMTTED DIODE به معنای دیود ساطع کننده نور است. دیودهای ساطع کننده نور در واقع جزء خانواده‌ دیودها هستند که دیودها نیز زیرگروه نیمه هادی‌ها به شمار می‌آیند.

  خاصیتی که LEDها را از سایر نیمه هادیها متمایز می‌سازد این است که با گذر جریان از آنها مقداری انرژی به صورت نور از آنها ساطع می‌شود.سالها قبل ذرات بسیار کوچک کوانتومی ساخته شد که این ذرات کوانتومی کریستالهایی هستند که ابعادشان چند نانومتر بیشتر نیست و می‌توانند از 100 تا 1000 الکترون را در خود جای دهند.

  این ذرات به آسانی از خود بسته‌های انرژی منتشر می‌کنند و هر قدر کوچکتر باشد بیشتر تحریک می‌شوند. هر ذره در مجموعه ویژه بوئرز به طور استثنایی کوچک و تنها شامل 33 یا 34 جفت اتم بود.

  هنگامیکه نور روی ذرات کوانتومی تابانده شده یا جریان برق به آنها وصل می‌شوند آنها با تولید نور از خود واکنش نشان می‌دهند و رنگهای متغیر و متنوعی ایجاد می‌کنند.

  جهت آگاهی بیشتر در زمینه ی نور مصنوعی برای رشد گیاهان و تاثیر نور در کشت بافت کلیک نمایید.

  اما هنگامی که یک پرتوی لیزری روی مجموعه‌ای از این ذرات کوانتومی تابانده شد اتفاق غیر منتظره‌ای رخ داد. ناگهان نور سفیدی تمامی میز را پوشاند و انتظار می‌رفت که ذرات کوانتومی نور آبی منتشر کند اما این نور، نور بسیار زیبای سفیدی بود.

  سپس این ذرات را با پلی اورتان شد و سطح بیرونی یک حبابت لامپ LED آبی را با آن پوشاند. هر چند ظاهر این حباب زیبا نبود اما نور سفیدی مانند لامپهای معمولی منتشر می‌کرد که شدت آن 2 برابر و دوام آن 50 برابر یک لامپ معمولی 60 وات بود.

  ال ای دی ها تا اواخر دهه گذشته فقط می‌توانستند سه نور آبی، سبز و قرمز تولید کنند که به همین علت کاربردشان محدود بود. سپس led‌هایی با رنگ آبی به بازار آمدند که می‌توانستند نور سفید با هاله‌ای از رنگ آبی روشن کنند. بسیاری اعتقاد دارند لامپ‌هایی که از دیودهای ساطع کننده نور استفاده می‌کنند، یا همان LED، آینده را از دست سایر رقبا خارج خواهند کرد.

  ال ای دی گلخانه ای (نور گلخانه ای) چیست؟

  نور گلخانه ای  در واقع نوری است که از یک منبع غیرطبیعی، مانند الکتریسیته ایجاد شود. از منابع نور گلخانه ای مصنوعی می توان به لامپ LED رشد گیاه (ال ای دی مخصوص رشد گیاه) و یا لامپ فلورسنت و لامپ کم کصرف اشاره کرد.

  •  نور مصنوعی برای گیاهان در مکان هایی حائز اهمیت است که محدودیت نور طبیعی وجود دارد. مانند گلخانه های سرپوشیده و آپارتمان ها
  • از جمله ضروری ترین تجهیزات گلخانه ، نور گلخانه ای و یا همان ال ای دی گلخانه ای می باشد. اولین موردی که در راه اندازی یک گلخانه در نظر گرفته می شود منابع نور آن است.

  ال ای دی مخصوص رشد گیاه

  کاربرد ال ای دی رشد گیاه برای پرورش گیاهان آپارتمانی

   LED‌ها از دهه‌های گذشته در الکترونیک عموماً برای نمایش خاموش یا روشن بودن نمایشگرها در لوازم مولتی مدیا مورد استفاده قرار گرفتند. 

  در حال حاضر LED‌ها به نحوی ساخته می‌شوند که نور را در جهت خاصی متمرکز می‌کند و به صورت چیپ‌های کوچکی هستند که معمولاً در داخل یک شیشه‌ گنبدی شکل قرار می‌گیرند و دارای سایز چوب کبریت یا کمی بزرگ‌تر هستند و به سختی می‌شکنند.

  همانطور که گفته شد آنها در ابتدا فقط به رنگ قرمز و سبز بودند اما یک تغییر بسیار عظیم در این صنعت در دهه 90 میلادی باعث شد که LED سفید رنگ (یا همان روشن و بدون رنگ) تولید شود.

  هم اکنون به آسانی با تغییر در ساختار فیزیکی و مواد تشکیل‌دهنده‌ها LED نور را در رنگها و شدت‌های مختلف و با طول موج مشخص می‌توان با رنگ کاملاً خالص تولید کرد.

  به عبارت دیگر می‌توان گفت منابع روشنائی دیگر دارای پرتوهای مادون قرمز و فرابنفش بوده، که چشم غیرمسلح قادر به دیدن آن نیست و تاثیری در تامین روشنایی محیط ندارند و حتی بر روی انسان اثر منفی نیز می‌گذارند ولیکن LED‌ها فاقد این پرتوهای مضر بوده و در سلامت چشم تاثیر بسزایی دارند. 

  ال ای دی سفید قابلیت تولید همه نوع رنگ را داشته و علاوه بر آن از انرژی بسیار کمی (در مقایسه با سایر لامپها و LED‌های قدیمی) برای تولید روشنایی استفاده می‌کند. به همین دلیل روز به روز ابعاد استفاده از آنها گسترده‌تر شد و در مواردی که احتیاج به علامت دادن و یا رقص نور (زدن فلاش و SOS) بود، استفاده می‌شوند.

  اکنون بسیاری از شرکتهای بزرگ سازنده لوازم روشنایی مخصوصاً شرکتهای فعال در زمینه روشنهایی منازل بسیاری از فعالیت‌های خود را برروی‌LEDها متمرکز کرده‌اند و قصد دارند روشنایی لازمه برای منازل را از LED‌ها تهیه کنند که به نظر می‌رسد این روند تا کمتر از 5 سال آینده، باعث تغییر بسیار عمده در نوع محصولات روشنایی شود.

  به طور ی که در حال حاضر نیز اکثر لوازم روشنایی خانگی، معادل LED نیز دارند و مصرف‌کنندگان می‌توانند در صورت تمایل مشابه هر نوع کالایی را از مدل LED استفاده کنند.

  هر چند به نظر می‌رسد این تکنولوژی در سالهای آینده و با رشد قابل پیش‌بینی صنعت، لوازمی با روشنایی بسیار بهتر و مصرف انرژی کمتر و قیمت مناسب را به مشتریان ارائه دهد. همانطور که گفته شد، دیود منتشر کننده نور که به طور رایج LED نامیده می‌شود واقعاً قهرمان ناشناخته جهان الکترونیک است.

  آنها دو جین کار متفاوت انجام می‌دهند و در همه وسایل الکترونیکی یافت می‌شود اساساً LED‌ها لامپهای کم نوری هستند که به آسانی در مدارهای الکترونیکی قرار می‌گیرند اما برخلاف لامپهای معمولی آنها فیلامانی که بسوزد ندارند و به ویژه اینکه گرم نمی‌شوند آنها فقط با حرکت الکترونها در یک ماده نیمه هادی نور می‌دهند.

  ال ای دی مخصوص رشد گیاه

  آنها شماره‌ها را در ساعتهای دیجیتال نشان می‌دهند، اطلاعات را از کنترل تلویزیون می‌فرستند (LED‌های مادون قرمز) و نور آنها نشان می‌دهد که چه وقت وسایل روشن است همچنین تصاویر را روی تلویزیون‌های پلاسما نشان می‌دهند.

  با توجه به مصرف بسیار پایین و شدت نور بسیار عالی در انواع رنگ‌های مختلف در روشنایی و چراغ‌های خودروها کاربرد وسیعی دارند.

  برتری نور مصنوعی :

  بسیاری از کشورها، منتظر تغییر علاقه مصرف کنندگان نشده و قوانینی را برای حذف لامپ های مضر وضع کرده اند. در ایالت کالیفرنیا آمریکا و کشور کانادا قانونی وضع شده که تا سال 2012 میلادی ، استفاده از هر نوع لامپ دارای نورتابان در این مناطق ممنوع خواهد شد و کاربران فرصت دارند به صورت تدریجی نوع محصولات مصرفی خود را تغییر دهند.

  کشور استرالیا هم مشابه، این قانون را تا سال 2010 میلادی وضع کرده است.

  اتحادیه اروپا نیز به دنبال راهکاری برای وضع قانون جدید و کارا در این زمینه در کشورهای عضو این اتحادیه است. در نیجرسی، مکانی که توماس ادیسون در سال 1879 موفق به تولید الکتریسیته و روشن کردن لامپ شد، قانونی وضع شده که استفاده از لامپ تابان ( رشته ای ) در ادارات دولتی ممنوع و تنها لامپ فلورسنت و LED قابل استفاده خواهند بود.

  لامپ های تابان ( رشته ای ) علاوه بر کارایی و بازده پایین، از انرژی بالایی برای تولید روشنایی استفاده می کنند. به عنوان مثال یک لامپ 100 واتی، روشنایی معادل یک لامپ 20 واتی فلورسنت را خواهد داشت ، یعنی برای تولید نور مشابه ، لامپ های تابان ، 5 برابر بیشتر انرژی مصرف می کنند.

  هم اکنون در کشور ما نیز استفاده از لامپ های کم مصرف ، فلورسنت و FPL به لامپ های تابان ترجیح داده می شود و طبق بخشنامه های جدید ارگانهای دولتی در مواقعی که از نظر فنی محدودیتی ندارند ملزم به استفاده از لامپ های کم مصرف شده اند و دیگر مصرف کنندگان نیز می توانند از لامپ های کم مصرف یارانه ای استفاده کنند.

  اما استفاده از LED چندان رواج نیافته و بیشتر جنبه تزئینی دارد.

  حال به راستی سؤال این است که LED ها چه برتری به لامپ های فلورسنت معمولی و فشرده دارند؟

  منبع اصلی نور در آینده مطمئناً یک لامپ یا یک چراغ حبابدار نخواهد بود ، بلکه می تواند یک میز یا یک دیوار و یا هر چیز دیگری باشد. LED ها که از دهه های گذشته در الکترونیک مورد استفاده قرار می گرفتند ، عموماً برای نمایش خاموش یا روشن بودن نمایشگرها در لوازم مولتی مدیا مورد استفاده قرار گرفتند.

  در حال حاضر LED ها به نحوی ساخته می شوند که نور را در جهت خاصی متمرکز می کند و به صورت چیپ های کوچکی هستند که معمولاً در داخل یک شیشه گنبدی شکل قرار می گیرند و دارای سایز چوب کبریت یا کمی بزرگ تر هستند و به سختی می شکنند.

  ال ای دی مخصوص رشد گیاه

  همانطور که گفته شد آنها در ابتدا فقط به رنگ قرمز و سبز بودند اما یک تغییر بسیار عظیم در این صنعت در دهه 90 میلادی باعث شد که LED سفید رنگ ( یا همان روشن و بدون رنگ ) تولید شود.

  هم اکنون به آسانی با تغییر در ساختار فیزیکی و مواد تشکیل دهنده های LED نور را در رنگها و شدت های مختلف و با طول موج مشخص می توان با رنگ کاملاً خالص تولید کرد.

  به عبارت دیگر می توان گفت منابع روشنایی دیگر دارای پرتوهای مادون قرمز و فرابنفش بوده که چشم غیر مسلح ، قادر به دیدن آن نیست و تأثیری در تآمین روشنایی محیط ندارند و حتی بر روی انسان اثر منفی نیز می گذارند و لیکن LED ها فاقد این پرتوهای مضر بوده و در سلامت چشم تأثیر بسزایی دارند. 

  LED های سفید قابلیت تولید همه رنگ را داشته و علاوه بر آن از انرژی بسیار کمی ( در مقایسه با سایر لامپ ها و LED های قدیمی ) برای تولید روشنایی استفاده می کنند. به همین دلیل روز به روز ابعاد استفاده از آنها گسترده تر شد و در مواردی که احتیاج به علامت دادن و یا رقص نور ( زدن فلاش و SOS ) بود ، استفاده شد.

  لامپ ال ای دی  گلخانه

  روشنایی ال ای دی مجموعه ای از فواید برای صنعت کشاورزی به همراه آورده است که از آن جمله  می توان به تولید بیشتر، شکوفایی زودتر، و رشد ریشه سریعتر، کنترل بیشتر روی رشد گیاه و استفاده اقتصادی از زمین کشاورزی اشاره کرد. آنها همچنین از نظر مصرف انرژی بسیار مقرون به صرفه هستند.

  در نتیجه به کشاورزان با مصرف انرژی کمتر به خصوص در طول فصول زمستان و پاییز کمک بسیار می کنند. از جمله مهمترین استفاده این لامپ ها در تجهزات گلخانه می باشد.

  در هر پروژه مقدار بهینه نور مورد نیاز دریافتی توسط هر گیاه خاص که برای پرورش آن گیاه مناسب است در شرایط موجود مورد مطالعه قرار گرفته و به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

  در نهایت این محاسبه شامل روشنایی (سطح نور، طیف نور، یکنواختی مورد نیاز، و مکان وزمان نور) و شرایطی که در آن این سطح روشنایی اثرگذار باشد مانند شرایط جوی و غیره و میزان مصرف انرژی خواهد بود. این محاسبات برای محصولات مختلف کشاورزی از جمله تولید سبزیجات، پرورش برگ و گیاهان جوان، گل های زینتی، رشد و نگهداری گیاه قابل استفاده است.

  (نور و پرورش گیاه) - نور گلخانه ای

  نور برای رشد گیاه لازم است. نور خورشید ارزان ترین منبع در دسترس نور است ولی برای کشاورزی همیشه به میزان لازم در اختیار نیست. درنتیجه استفاده از این نوع نور به جهت افزایش تولید و کیفیت گیاه بسیار متداول شده است. گیاهان نسبت به انسان ها حساسیت کاملا متفاوتی به طیف نوری دارند.

  خصوصیات لامپ های ال ای دی رشد گیاه

  با توجه به رشد گیاه نور به صورت ذره های ریزی که فوتون یا کوانتوم نامیده می شوند تعریف می شوند. مقدار انرژی فوتون ها بسته به طول موج آنها (رنگ طیف نوری) تغییر می کند. برای یک انرژی نورانی نور قرمز تقریبا یک ونیم برابر فوتون بیشتر از نور آبی تولید می کند.

  یعنی اغلب منابع نور قرمز فوتون بیشتری از منابع نور آبی تولید می کنند. البته گیاهان دارای حساسیت متفاوت به رنگ های مختلف نور نشان داده و اثرات متفاوتی روی آنها می گذارد. درنتیجه استفاده از منبع نوری مناسب برای هر گیاه برای دستیابی به نتیجه بهینه در تولید آن موثر است.

  نمودار حساسیت گیاه براثر افزایش نور

  تنها قسمت از طیف تابش عمومی که می تواند توسط گیاهان برای عمل فوتوسنتز مورد استفاده قرار گیرد بین 400 تا 700 نانو متر است که به آن PAR (Photosynthetically Active Radiation) گفته می شود.

  تعداد فوتون ها در ناحیه PAR نور پرورش دهنده گفته می شود که به صورت میکرومول تعریف می شود. درنتیجه تغریبا 45 درصد نور عمومی نور PAR است. فتوسنتز فرآیند اصلی رشد گیاه است که نور قسمت اصلی آن است.

  این انرژی گاز دی اکسید کربن و آب را توسط برگ و ریشه به گلوکز تبدیل می کند. این فرآیند به این صورت انجام می شود: داخل یک گلخانه انتقال نور معمولا به 35 تا 50 درصد کاهش پیدا می کند.

  پس داشتن DLI متوسط کمتر از 3 مول بر متر مربع بر روز در گلخانه در طول فصول تاریک تر سال غیر معمول نیست.

  در کل داشتن DLI 4 تا 6 مول بر متر مربع بر روز برای رشد گل های تزئینی قطع شدنی و حداقل 10 تا 12 مول بر متر مربع بر روز برای گل های تزئینی باغچه ای و گیاهانی که در طول بهار و تابستان گل دارند و گل های گلدانی پیشنهاد می شود.

  کیفیت گیاه با افزایش DLI میانگین افزایش پیدا می کند. با افزایش DLI شاخه، ریشه وتعداد گل ها افزایش ودر برخی مواقع ارتفاع گیاهان کاهش پیدا می کند. البته استثنائاتی نیز وجود دارد مانند بنفشه آفریقایی و ارکیده فالانئوپتیس تحت DLI میانگین 4 تا 6 مول بر مترمربع بر روز رشد خوبی دارند. 

  DLI به صورت مول بر مترمربع بر روز اندازه گیری می شود که به معنی تعداد مول های نور بر واحد سطح که یک متر مربع است در یک روز می باشد. یک مول یک عدد ثابت بسیار بزگ است. (1023*022/6)

  خصوصیات لامپ های ال ای دی رشد گیاه

  زمینه کاربرد نور گلخانه ای و ال ای دی گلخانه ای و آپارتمانی:

  • نور مطمئن برای تکمیل نور موجود فراهم می شود یا جایگزین نور موجود می شود.
  • یکنواختی و کیفیت گیاه افزایش پیدا می کند.
  • نورهای قابل کنترل و قابل تنظیم برای کنترل وتکرارپذیری رشد گیاه
  • استفاده بهینه از فضای گلخانه 
  • مدیریت موثر گرما
  • تولیدمثل (Tissue culture and seedlings, cuttings & young plants)
  • بنا به راندمان بالا نوردهی لامپ های پرتوان می توانند جایگزین شوند.
  • یکنواختی در نوردهی ایجاد می کند و فاصله بین لایه ها را کاهش می دهد.
  • سرعت رشد دانه را افزایش می دهد و چرخه تولید را کوتاه تر می کند.
  • مدیریت گرمای موثر باعث کاهش هزینه دستگاه تهویه هوا شده و عمر سیستم لکتریکی را افزایش می دهد.  

  کشاورزی شهری (سبزیجات برگ دار و میوه های نرم) 

  • با نتیجه خوب و پایدار هزینه تولید کاهش یافته
  • باعث بهبود کیفیت، محصولات غذایی و گل دهی می شود.
  • زمان رسیدن محصول را کاهش داده و سبزیجات تازه از منبع محلی را فراهم می کند.
  • نرخ استفاده از زمین را بهبود می بخشد و بهره وری در زمین را با استفاده از روش چند لایه ای افزایش می دهد.
  • مصرف انرژی را کاهش می دهد.

  سبزیجات و میوه ها(high wire vegetables, leafy vegetables, herbs & soft fruits)

  • تولید بالای صیفی جات مانند خیار و هویج با نوردهی داخلی
  • به صورت موثر مکمل نور طبیعی شده و شدت نور  برای افزایش رشد گیاه طراحی می شود.
  • باعث پایداری و افزیش کیفیت و میوه گیاه می شود.
  • طراحی علمی موقعیت و زاویه نور به گیاهان اجازه می دهد تاحداکثر استفاده از نودر را داشته باشد.
  • نوردهی داخلی بین سبزیجات و گل ها با استفاده از گرمای کم LED ها باعث افزایش تولید می شود.
  • استفاده کارآمد از انرژی می تواند باعث کاهش بار و مصرف انرژی سیستم الکتریکی می شود.

  خصوصیات لامپ های ال ای دی رشد گیاه

  مزیت های لامپ ال ای دی گلخانه

   نور یک ابزار مهم در محصولات کشاورزی بوده و یک فاکتور کلیدی در تحقیقات گیاهان است. LED ها نقش اساسی در روشنایی کشاورزی بازی می کنند. توسط LED ها خروجی نوری که جهت رشد گیاه به آن تابانده شده قابل کنترل بوده در نتیجه اعمال نور بهینه در هر یک از سطوح رشد ممکن می باشد.

  این قابلیت به همراه مدیریت موثر گرمایی، طول عمر طولانی، راندمان نوردهی بالا و راندمان انرژی مناسب یک فرصت استثنائی برای کشاورزان است. برای بازار محصولات کشاوزی این مسئله به معنای افزایش بهره وری، گلدهی زود هنگام، رشد ریشه سریعتر، و استفاده اقتصادی از فضا می باشد.

  ال ای دی گلخانه ای یکی از بهترین راههای نوردهی برای گیاهان گلخانه ای و آپارتمانی می باشد و یکی از تجهیزات گلخانه ای لازم و ضروری است.

  سوالاتی که باید ابتدا به آنها پاسخ دهید

  1.  گیاه شما در چه مرحله ای از رشد است؟
  2. آیا گیاه شما از منبع دیگری نور دریافت می کند؟
  3. طول روز به طور معمول چقدر است؟

  مشخصات طیف نور مورد نیاز برای گیاهان در حال رشد به نوع گیاه و مرحله ای از رشد که گیاه در آن قرار دارند و تمایل پرورش دهنده آن (برای مثال کوتاه بودن گیاه) بستگی دارد.

  اشتراک گذاری:
  تگ ها:

  نام
  ایمیل
  نظر
  محیا
  1400/12/22 15:11

  یکی ضروری ترین تجهیزات گلخانه ، نور گلخانه ای و یا لامپ های ال ای دی گلخانه ای هست

  زهرا حاجیان
  1400/12/17 19:59

  سلام
  ال ای دی مناسب گلخانه گیاهان تزئینیو آپارتمانی چه برندی هست؟

  webmaster
  1401/04/18 11:29
  پاسخ به:زهرا حاجیان

  سلام و عرض ادب .به مشخصات فنی محصولات مراجعه کنید 

  سمیرا
  1400/08/13 12:01

  سلام وقتتون بخیر.خونه من نور خوبی ندارن و گلدون هام دارن ب مشکل نور برمیخورد من چ نوع لامپ و وسیله ای نیاز دارم؟ میشه راهنمایی کنید .ممنونم

  webmaster
  1400/08/29 11:28
  پاسخ به:سمیرا

  درود 

  جهت دریافت مشاوره با یکی از شماره های
    09120644135
  09120644136
  09120644137
  09120644138
  تماس حاصل نمایید.

  مجید
  1400/04/05 09:40

  سلام
  از ال ای دی رشد گیاه میشه برای آکواریوم استفاده کرد

  webmaster
  1400/04/05 17:53
  پاسخ به:مجید

  درود ، برای آکواریوم، محصولات ال ای دی مختص به خودش وجود دارد. با مراجعه به بخش محصولات، سپس انتخاب گروه ال ای دی آکواریوم می توانید محصولات مرتبط را مشاهده نمایید.

  جواد
  1400/02/25 02:44

  سلام خسته نباشید رنگ ال ای دی برای رشد گیاه فقط قرمز و آبی است میسه لطفا بگید هر کدام از این رنگها چه کارایی دارند

  webmaster
  1400/02/26 09:50
  پاسخ به:جواد

  درود، ال ای دی مخصوص رشد گیاه آبی در واقع آن دسته از طول موج مناسب دوره ی جوانه زنی گیاه و بیشتر مناسب پرورش سبزیجات و صیفیجات است، ولی طول موج ال ای دی مخصوص رشد گیاه صورتی در واقع بیشتر مناسب دوره ی گلدهی می باشد.

  کیومرث
  1399/12/15 21:04

  با سلام و احترام
  ایا از ال ای دی های مخصوص گیاهان اکواریومی میشود برای گیاهان اپارتمانی و یا برای مثال گیاه بادام زمینی در منزل استفاده کرد با داشتن رنگهای ابی قرمز سفید سبز ممنون میشم بفرمایید

  webmaster
  1399/12/18 09:36
  پاسخ به:کیومرث

  خیر، زیرا گیاهانتان رشد علفی پیدا خواهند نمود و عمل فتوسنتز گیاه به خوبی صورت نمی پذیرد.

  بهرامیفر
  1399/11/05 13:59

  سلام تو گیلان میشه برای رشد از ال ای دی متری استفاده کرد

  webmaster
  1399/11/05 14:08
  پاسخ به:بهرامیفر

  همچنین محصولات شرکت ایران گرولایت به سراسر ایران ارسال می شود.

  webmaster
  1399/11/05 14:06
  پاسخ به:بهرامیفر

  درود . چرا که نه، البته بنظر منظور شما از ال ای دی متری، ال ای دی مخصوص رشد گیاه در فریم وال واشر است که این محصول در بخش محصولات ایران گرولایت وجود دارد. وال واشر مخصوص رشد گیاه به گونه ای طراحی شده که ال ای دی های رشد گیاه بصورت ردیفی کنار هم چیده شد.

  سعید
  1399/05/12 17:23

  سلام خسته نباشید، برای ایجاد طیف نور میشه از طلق آبی جلوی لامپ ال ای دی سفید استفاده کرد؟؟؟؟

  safarishahla
  1399/06/02 09:22
  پاسخ به:سعید

  درود . خیر زیرا شما با این کار طول موج نور، را که اساس فتوسنتز گیاه هست تغییر ندادید و نانومتر مناسب رشد گیاه رو فراهم نیاورده اید، فقط رنگ نور را تغییر دادید. در واقع نور خورشید که بی رنگ دیده می شود دارای طول موجهایی بین 106 تا 1014 سانتیمتر می باشند که در آنها فقط امواج بین 380 نانومتر (بنفش) و 760 نانومتر (سرخ) است ، زمانی که نور طبیعی به گیاه می تابد گیاه اون میزان از طول نور لازم را دریافت نموده و طول موج غیر نیاز انعکاس داده شده؛ در ال ای دی مخصوص رشد گیاه فقط اون دسته از طول موج هایی که مورد نیاز فتوسنتز گیاه است به گیاه تابیده می شود.

  ناشناس
  1397/06/11 14:21

  سلام چگونه می توان مطمئن شد ال ای دی مخصوص رشد گیاه که می خواهیم خریداری نماییم واقعا مخصوص رشد گیاه است؟

  webmaster
  1399/11/05 14:19
  پاسخ به:ناشناس

  درود. قابل ذکر می باشد محصولی که خریداری می نمایید کاملا تخصصی بوده و ضمانت معتبر شرکتی شش سال آن مبنی بر کیفیت بالای محصول می باشد و مهم تر از همه توانی (WATT) که به شما گفته می شود دروغین نبوده و قبل خرید پار نوری در حضور خریدار چک می گردد.

  ناشناس
  1397/05/20 22:35

  ال ای دی مخصوص رشد گیاه مناسب برای یک کاکتوس کدام محصول شما می شود؟

  webmaster
  1399/11/05 14:22
  پاسخ به:ناشناس

  با توجه به تعداد و تراکم و سن کاکتوس، مدل چیدمان در محیط فریم و توان به شما معرفی می شود.

  ناشناس
  1397/04/31 14:24

  ال ای دی رشد گیاه که دارای رنگ نور آبی هست با صورتی چه تفاوتی داره؟

  webmaster
  1399/11/05 14:23
  پاسخ به:ناشناس

  بطور کلی می توان گفت نور آبی بیشتر برای دورهی رویش و سبزیجات و صیفیجات .... نور صورتی برای گیاهان گلده میوه ده

  zamani
  1397/03/08 12:53

  عرض ادب و احترام. لامپ های مخصوص رشد گیاه بر اساس نیاز شما عزیزان طراحی می گردد و هیچ ضرری برای انسان ها ندارد.

  ناشناس
  1397/03/08 10:53

  آیا این لامپ های مخصوص رشد گیاه ضرری برای انسان در صورتی که دائم روشن باشد ندارد؟

  ناشناس
  1396/11/21 14:51

  با سلام
  در ابتدا تشکر میکنم از این همه اطلاعات جامع که گذاشتید و اینکه از این نور ها برای برای تولید سبزیجات خانگی مانند تره و... میشه استفاده کرد؟

  Ghasem
  1396/07/27 05:57

  نظر جدید

  zamani
  1396/07/06 11:39

  با عرض سلام آدرس تغییر کرده و آدرسی که هم اکنون در سایت و بر روی گوگل مپ تماشا می نمایید صحیح می باشد . برای ثبت سفارش هم حضوری و هم به صورت تماس تلفنی و همچنین آن لاین می توانید اقدام فرمایید. سپاس

  ناشناس
  1396/07/06 11:01

  آدرس شرکت بغییر کرده؟ گوگل مپ درست نشان میده آدرس شرکت ؟

  ناشناس
  1396/07/06 11:00

  آدرس شرکت بغییر کرده؟ گوگل مپ درست نشان میده آدرس شرکت ؟

  حسین
  1395/09/14 12:03

  چگونه میشه این لامپ هارا تهیه کرد؟

  محمدرضا
  1395/04/20 02:44

  خیلی عالی و مفید تشکر از شما