با بهترین مارک لامپ رشد گیاه در ایران آشنا شوید!

پنج‌شنبه 27 آذر 1399
4281

به بررسی بهترین مارک لامپ رشد گیاه در ایران خواهیم پرداخت! منتها قبل از آن بصورت خیلی کوتاه و مختصر برندهایی که در دنیا بعنوان بهترین مارک لامپ رشد گیاه شناخته شده هستند را معرفی می نماییم. در ابتدا باید عنوان کنیم زمانی که از بهترین مارک لامپ رشد گیاه صحبت می شود نمی توان نام کارخانه فیلیپس را نبرد. زیرا این کارخانه از زمان بسیار دور جزو اولین مراکز تحقیقاتی در زمینه تاثیر طیف های نوری بر روی رشد گیاهان بوده است. و در چندین گلخانه بزرگ و مدرن بصورت تجاری اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار عموم قرار داد که ماحصل آزمایشات و نتایج آن خط مشئ شد برای سایر کارخانه هایی که بعدها وارد این بازار شدند و امروز جزو بهترین مارک های لامپ رشد گیاه قرار گرفته اند.

philips

می توان گفت هیچ رتبه بندی معتبری نیست در دنیا که توانسته باشد بطور حتم و یقین سطح کیفی محصولات این حوزه را مشخص نموده باشد. در کشور آمریکا مقایسه هایی توسط افرادی که در حوزه خبری هستند صورت گرفته است که آن را در اینجا مطرح می نماییم. برخی از این برند ها که در آن مقایسه ها مورد استقبال بیشتری قرار گرفته محصولات شرکت بلک داگ و لوکس لایتینگ می باشد.

اما نکته قابل ذکر این است! یک برند آمریکایی که در دنیا از درجه اعتبار کمی برخوردار بوده و تنها به دلیل تولید آن در چین به عنوان یک برند معتبر در ایران بفروش می رسد لامپ رشد گیاه مارس هایدرو است.

mars hydro

در ویدئو بالا به مقایسه ای میان لامپ رشد گیاه مارس هایدرو و لامپ رشد گیاه شرکت "ایران گرولایت" پرداخته شده تا به نوعی بهترین مارک لامپ رشد گیاه در ایران مشخص شود. شاید در ابتدا تفاوت فریم دو محصول مورد مقایسه برای شما کمی عجیب به نظر برسد ولی موردی که وجود داشت این بود که پروژکتور 240 وات ایران گرولایت در آن زمان از لحاظ توان مصرفی و پار نوری بسیار نزدیک به این لامپ مارس هایدرو بوده و حتی سطح پوشش نوری بهتر و قیمت مناسبتری به نسبت آن داشته!

iran grow light projector

البته زمان کمی پس از ساخت این ویدئو شرکت ایران گرولایت موفق به تولید سری جدید محصولاتی به نام سوپر ای جی ال شد که به مراتب از لحاظ کیفیت و قیمت مناسب تر بوده و هم اکنون به عنوان یک لامپ رشد گیاه ارازن در ایران آن را روانه بازار نموده و همچنین به زودی ویدئویی مبنی بر مقایسه آن با محصولاتی همچون مارس هایدرو را منتشر خواهد نمود!

سوپر ای جی ال

همان طور که در ویدئو بطور واضح مشاهده نمودید تمامی تست ها مستند بوده و هیچ گونه شبه ای برای بیننده ایجاد نمی نماید. حتی با چشم پوشی بر اینکه توان فنی لامپ رشد گیاه مارس هایدرویی که در این ویدئو مورد مقایسه قرار گرفته بالاتر است نکته ای بسیار مهم باقی می ماند که ثابت می کند سابقه 10 سال تولید و فروش ایران گرولایت باعث شده محصولاتش امروزه، بهترین مارک لامپ رشد گیاه در ایران باشد.

نکته ای که به غیر از تمامی موارد فنی باید به آن توجه داشته باشید ضمانت کالا است. به هر حال لامپ رشد گیاه یک محصول الکترونیکی بوده و امکان سوختن ال ای دی یا درایور ... آن وجود دارد و از انجایی که لامپ رشد گیاه مارس هایدرو ساخت چین است، هیچ گونه نمایندگی و خدمات پس از فروشی در ایران ندارد؛ همچنین با توجه به قیمت آن که به دلار محاسبه می شود، لامپهای رشد گیاه شرکت ایران گرولایت مقرون بصرفه نیز خواهند بود و ضمانت یک ساله به همراه پنج سال خدمات رایگان پس از فروش نیز خود گواهی بر کیفیت بالای آنها دارد. توجه داشته باشید در صورتی که قرار بر این بود محصولات جهت گارانتی و خدمات پس از فروش دائم به شرکت باز گرداننده شوند دیگر سرمایه و زمانی برای تولیید محصولات جدید نمی ماند! بنابراین با خیالی آسوده از شرکت ایران گرولایت خرید نمایید. البته شاید قیمت محصولات شرکت ایران گرولایت به نسبت سایر محصولات مشابه ایرانی کمی بالاتر بوده ولی این به دلیل کیفیت بالا و توان واقعی محصولات این شرکت می باشد.

لامپ رشد گیاه ارزان ولی بی ارزش!

لامپ رشد گیاه ارزان در ایران بسیار شده! ولی موردی که باید هنگام خرید در نظر گرفته شود:

  • اصالت کالا (توان ذکر شده واقعی باشد!)
  •  کیفیت و دوام بالا
  • ضمانت و گارانتی کالا
  • خدمات پس از فروش

محصول است. زیرا متاسفانه متقلبین محصولات زیادی را که صرفا فقط رنگ و ظاهر مشابه با نور مخصوص رشد گیاه را داشته و فاقد طول موج ها و نانومتر صحیح رشد گیاه است را با قیمت های پایین روانه بازار نموده اند. بنابراین صرفا خرید ارزان نباید ملاک گردد!

نام
ایمیل
نظر