راه اندازی سیستم نور مکمل گلخانه

نور مکمل گلخانه چیست

نور مکمل گلخانه یکی از روش‌ها و فناوری‌های نوین کشاورزی و گلخانه‌داری دنیا به حساب می‌آید که امروزه بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته از جمله هلند و آمریکا از آن استفاده می‌کنند. نور مکمل به منزله تکمیل فرایند طول دوره روشنایی در یک روز کامل شناخته می‌شود. در واقع این فناوری به منظور حفظ و یا حتی افزایش راندمان و بهره‌وری محصولات گلخانه‌ای در مواجهه با تغییرات طول روز در فصول مختلف سال ایجاد شده است که به دلیل تغییرات زاویه و مدت زمان تابش خورشید در زمستان و پاییز نسبت به تابستان و بهار، فرایند فتوسنتز و کلروفیل سازی کاهش می‌یابد.

نور مکمل گلخانه

سیستم نور مکمل گلخانه با استفاده از نورهای رشد گیاه ساعت‌هایی را که گیاهان شما از جذب نور مورد نیازشان بی‌نصیب بوده‌اند را جبران می‌کند. در واقع نور مکمل سیستم روشنایی هوشمندی است که با طراحی و برنامه‌ریزی دقیق با به حداکثر رساندن جذب نور کارآمد، راندمان و روند رشد گیاهان گلخانه را به حداکثر میزان خود می‌رساند. در این سیستم برنامه‌ریزی می‌شود نورهای مکمل در چه ساعت‌هایی، با چه میزانی و... به گیاهان بتابد که در عین افزایش بهره‌وری گلخانه اتلاف انرژی وجود نداشته باشد. به همین دلیل این لامپ حتی برای گلخانه‌هایی که به دلیل ابری بودن هوا ممکن است نور کافی را در طول روز جذب نکنند مناسب است.

شرکت ایران گرولایت به عنوان یکی از پیشتازان کشاورزی مدرن در ایران مفتخر است با به کارگیری کارشناسان مجرب و بهره‌گیری از علم روز دنیا توانسته به عنوان اولین مجری نورهای مکمل گلخانه در ایران شناخته شود و حتی احداث اولین گلخانه با نور مکمل در ایران را به نام خود ثبت نماید. همچنین ایران گرولایت تنها شرکت دانش بنیان می‌باشد که در این زمینه مجوزهای لازم را دریافت کرده است.

جهت اجرا و پیاده‌سازی نور مکمل در گلخانه، پس از تماس و دریافت مشاوره تلفنی، کارشناسان ایران گرولایت به صورت حضوری گلخانه مورد نظر را بررسی خواهند کرد و پس از بررسی گونه گیاه و نور مورد نیاز، شرایط گلخانه را نیز از نظر شرایط دریافت نور می‌سنجند. پس از آن طرح اولیه مناسب و هزینه اجرای نور مکمل گلخانه را عنوان می‌کنند تا در صورت تأیید هزینه، فازهای برنامه‌ریزی، طراحی، نقشه‌کشی و اجرا استارت زده شود. افرادی که متقاضی اجرای نور مکمل گلخانه هستند و یا می‌خواهند در این خصوص مشاوره رایگان دریافت نمایند می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان ایران گرولایت در تماس باشند.

اگر تمایل دارید بیشتر در خصوص نور مکمل بدانید فیلم و توضیحاتی که در ادامه قرار داده شده است را مطالعه نمایید.

 

تماس با مشاورین ما

توضیحات بیشتر در خصوص نور مکمل