سوالات متداول درباره لامپ رشد گیاه
تفاوت ميان led مخصوص رشد گياه با led معمولي در چيست؟ 

ال اي دي فول اسپکتروم (چراغ رشد گیاه) از ترکيب حداقل 11 نانومتر و طيف نوري تشکيل شده است و براي رشد تمامي گياهان کار برد دارد. درصورتي که ال اي دي معمولي فقط جهت روشنايي محيط کاربرد دارد و تاثيري در رشد گياه ندارد و حتي داراي تاثير منفي بوده و موجب رشد علفي گياه مي شود.

آيا تابش نور رشد گیاه براي سلامتي انسان مضر است؟ 

استفاده از اين محصولات در محيط منزل امکان پذير است. اين محصولات هيچ خطري براي انسان نداشته بلکه ميتواند موجب کشت سبزيجات ارگانيک در منزل و سلامت گياهان آپارتماني شود و ضمن اينکه کارايي ديگر نور رشد گیاه اين است که ميتواند به عنوان نور مکمل مورد استفاده قرار گيرد. با توجه به نوع گياه در صورتي که نور کافي وجود نداشته باشد با قرار دادن اين نورها در کنار نور خورشيد انتظار گياهي سالم تر نسبت به قبل داشته باشيد.

آيا لامپ رشد گیاه براي هر نوع گياهي قابل استفاده است؟ 

با توجه به اينکه هر سري از محصولات از توان هاي خاصي تشکيل شده اند و همه ي محصولات داراي طيف نوري خاصي براساس نوع و دسته بندي گياه شما مي باشد، به غير از سري مولتي چيپ ها که بيشتر مناسب گياهان گلده هستند بقيه محصولات را نمي توان مختص گياه خاصي دانست و بر اساس نياز شما، توان و طيف نوري آن محصول تغيير ميکند.

 تفاوت سري مولتي چيپ رشد گیاه با سري پروژکتور رشد گیاه در چيست؟

- سري مولتي چيپ ها از 9 باند نوري تشکيل شده که بهترين طيف نوري را براي گياهان گلدار ايجاد مي نمايند. نانومترها به صورت چيپ هاي ال اي دي 45 ميل در يک هولدرCOB  در کنار هم چيده شده است و براي تمرکز نوري بهتر از لنز 90 درجه استفاده شده است.

- پروژکتورها از پاور ال اي دي هايي تشکيل شده که بسته به نوع گياه طيف هاي مختلف چيدمان مي شوند و به صورت پروژکتور با لنزهاي 60 و 90 ارائه مي شوند.

آيا استفاده از نور مصنوعی در فضاهايي که ميزان نور طبيعي براي رشد گياهان کافي نيست (مانند پاسيو يا روف گاردن) امکان پذير است؟

بله. اين نورها به عنوان نور مکمل براي فرآيند فتو سنتز در محيط هاي خانگي و غيره استفاده مي شود و مي تواند کامل کننده نورطبيعي کم و اصطلاحا نور پشت پنجره اي در محيط باشد.

آيا محصولات شرکت ايران گرولايت در برابر آب و گرد و غبار مقاوم و IP  مي باشند؟

 تمامي محصولات ایران گرولایت داراي IP ، 65 مي باشند و اما در صورت استفاده از محصولات شرکت پرتو رشد نوين در محيط  outdoor يا خارج از محيط خانه و جايي که احتمال بارندگي وجود داشته باشد، حتما هنگام سفارش محصول اين موضوع را به  مشاوران شرکت پرتو رشد نوين اطلاع دهيد.

آيا هنگام خرید لامپ رشد گیاه ارزان، توان واقعی لامپ قید می شود؟ 

اکثر لامپ های رشد گیاه ای که با هزینه های بسیار پایین بفروش می رسند تقلبی بوده و توان واقعیشان قید نمی شود، در واقع یک توان بالای دروغین به خریدار گفته می شود. پینهاد ما خرید از یک شرکت معتبر که برند آن ثبت شده باشد و کارشناسان مجربی داشته باشد که با توجه به نوع نیاز گیاهانمان ما را در خرید راهنمایی نماید و همچنین تمامی کالاهایش دارای ضمانت معتبر باشد، است. شرکت ایران گرولایت با ده سال سابقه تمامی موارد ذکر شده را دارا می باشد. خرید لامپ رشد گیاه ارزان نباید تنها دغدغه ی شما باشد. زیرا متاسفانه بسیاری افراد لامپ هایی تقلبی که فقط صرفا دارای ظاهری مشابه با لامپ مخصوص رشد گیاه دارد را تولید نموده و به نام لامپ مخصوص رشد گیاه اصلی و واقعی به فروش می رسانند.

عمر مفيد لامپ مخصوص رشد گياه به چه ميزان است؟

عمر مفيد لامپ مخصوص رشد گیاه معمولا حدود 50 هزار ساعت است اما محصولات شرکت پرتو رشد نوين به دليل بهره بردن از فناوري هيت سينگ هاي آلومينيومي و فن هاي خنک کننده داراي عملکرد مفيد و طول عمر بيشتري هستند، ضمانت نامه محصولات اين شرکت خود گواه اين امر مي باشد.

آيا هر لامپی که نور قرمز و آبي دارد برای رشد گياه مناسب است؟

خير. بازه ي طيف  نور مرئي از 380 تا 730 نانومتر مي باشد. از اين بازه 100 نانومتر مربوط به نور قرمز و 100 نانومتر مربوط به نور آبي است، و تنها بعضي از اين نانومتر ها به صورت تخصصي بروي رشد گياه تاثير گذار مي باشد و ترکيب اين نانومتر ها با ديگر طيف هاي نوري بسته به نوع گياهان متفاوت، سبب ايجاد پارامترهاي نوري تاثير گذار بر روي گياه مي شود.

فاصله ي ميان گياه تا لامپ مخصوص رشد بايد به چه ميزان باشد؟

لوکس نوري و پار نوري بسته به نوع محصول متفاوت مي باشد. در محصولات با توان کم مانند وال واشر ها فاصله ي ميانگين بين 60 - 40 سانتي متر مناسب براي رشد گياه مي باشد و همچنين در محصولات با توان بالا مانند 1200-720 وات فاصله ي ميانگين 120-80 سانتي متر مناسب براي عملکرد گياهان آفتاب دوست مي باشد. جهت کسب اطلاعات دقيق تر با شماره هاي درج شده در سايت تماس حاصل نماييد.

نکته:در صورتیکه از فیلتر کربن گلخانه در فضای رشد گیاه استفاده میکنید.فیلتر باید در بالای نور رشد گیاه قرار بگیرد.

لامپ رشد گیاه در طول شبانه روز چند ساعت بايد روشن باشد؟

 لامپ رشد گیاه ميتواند به صورت 24 ساعته و مداوم روشن باشد اما ضمن در نظر گرفتن دوره ي استراحت گياه بهتر است در دوران رويشي گياه 16 تا 18 ساعت و در دوران گلدهي و ميوه دهي به مدت 12 ساعت روشن باشد. ضمن اينکه براي گياهان آپارتماني 6 الي 8 ساعت نوردهي کافي مي باشد.

آيا اتاقک کشت گياه در هر ابعادي قابل سفارش مي باشد؟

بله، با توجه به ابعاد استاندارد، اتاق کشت گیاه قابل درخواست مي باشد.

آيا محصولات شرکت پرتو رشد نوين (ایران گرولایت) داراي ضمانت نامه مي باشند؟

 بله تمامي محصولات شرکت پرتو رشد نوين (ایران گرولایت) داراي يک سال ضمانت تعويض بي قيد و شرط ،5 سال خدمات پس از فروش وهمچنين تعميرات رايگان مي باشد که خود گواه کيفيت اين محصولات است.

آیا قیمت لامپ رشد گیاه ارزان، فیک، با توجه به ناکارآمد بودن لامپ، منطقی بنظر می رسد؟

متاسفانه این روزها قیمت ملاک مهمی، برای تمامی خریداران در هر زمینه ای شده است؛ قیمت لامپ رشد گیاه ارزان با توجه به ناکارآمد بودن آن باز هم زیاد است. پس خرید از یک شرکت معتبر که قیمت محصولاتش طبق مصوب بوده را به شما پیشنهاد می کنیم.

آيا امکان خريد حضوري نيز هست؟ 

?بله. براي بازديد از شوروم ،خريد مطمئن و يا عقد قرار داد مي توانيد به صورت حضوري تشريف فرما شويد.

آيا دستگاهي براي نمايش طيف نوري جهت اطمينان از خريد لامپ هاي مخصوص رشد گياه وجود دارد؟

بله با استفاده از دستگاه طيف سنج مي توان تست ريپورت محصولات مخصوص رشد گياه را مشاهده نمود و نانومتر هاي نوري ال اي دي را به طور دقيق اندازه گيري کرد. اين دستگاه در شرکت پرتو رشد نوين موجود مي باشد و سبب حصول اطمينان شما از خريدتان خواهد شد.

آيا امکان ارسال محصولات به شهرستان ها وجود دارد؟

بله ،ارسال به تمامي شهرستان ها از راه هاي متفاوت پستي امکان پذير است.

ال ای دی رشد گياه، تقلبی را چگونه مي توان تشخيص داد؟

گرو لايت يک فناوري نوين در سراسر جهان مي باشد که بر اساس اصولي کاملا علمي شکل گرفته است که متاسفانه در ايران به دليل عدم وجود اطلاعات کافي، شرکت ها وهمچنين فروشگاه هاي غيرمعتبر سبب اين شده اند که با استفاده از نانومترهاي غير صحيح محصولات گرولايت به صورت تقلبي وارد بازار شوند .شرکت پرتو رشد نوين تنها شرکت توليد کننده ثبت شده در اين زمينه مي باشد که به صورت کاملا علمي و تخصصي اقدام به فروش محصولات رشد گياه با برند ايران گرولايت نموده است.      

آیا میزان مصرف انرژی لامپ های رشد گیاه شرکت ایران گرولایت زیاد است؟ 

خیر تمامی لامپ های رشد شرکت ایران گرولایت کم مصرف بوده و ميزان مصرف انرژي لامپ رشد گیاها A+  يا پايين ترين سطح انرژي به نسبت بازده است.

آيا مي توان از گلخانه هاي تجهيز شده به نور مصنوعي بازديد داشت؟

بله، با توجه به شرايط پروژه، نوع قرار داد و با هماهنگي قبلي مي توان از گلخانه ها ي تجهيز شده به نور مصنوعي احداث شده توسط شرکت پرتو رشد نوين بازديد فرماييد.

تفاوت ميان led مخصوص رشد گياه با led معمولي در چيست؟ 

ال اي دي فول اسپکتروم (چراغ رشد گیاه) از ترکيب حداقل 11 نانومتر و طيف نوري تشکيل شده است و براي رشد تمامي گياهان کار برد دارد. درصورتي که ال اي دي معمولي فقط جهت روشنايي محيط کاربرد دارد و تاثيري در رشد گياه ندارد و حتي داراي تاثير منفي بوده و موجب رشد علفي گياه مي شود.

آيا لوکس نوري پارامتري مناسب براي اطلاع از نياز نوري گياهان مي باشد؟

لوکس نوري در واقع واحد شدت نور بر واحد سطح است که با تغيير فاصله کاملا متغيير بوده و نمي تواند ارتباطي با نانومترهاي نوري که سبب کيفيت رشد گياه مي شود داشته باشد. معيار جهاني سنجش نورهاي مصنوعي گياه بر اساس مقدار پار نوري مي باشد، در واقع پار را مي توان تاثير نور بر فتوسنتز گياه دانست.

آيا دستگاهي براي نمايش پار نوري وجود دارد؟

بله، دستگاه نمايش نانومترها ي نوري و پار سنج در شرکت پرتو رشد نوين موجود مي باشد.

لوکس نوري و لومن نور براي گياهان چه تفاوتي دارد؟

هر دو مورد معياري منسوخ شده و کاملا اشتباه در اصطلاح از مقدارنياز نوري گياه مي باشند و در واقع لومن مقدار نور ساطع شده از هر منبع نوري و لوکس مقدار شدت نور در واحد سطح مي باشد.

آيا استفاده از لامپ هاي فلورسنت يا مهتابی در کنار اين لامپ ها براي رشد گياه تاثير گذار است؟

اين گونه از لامپ ها نه تنها تاثير مثبتی بر روي رشد گياه ندارند بلکه سبب تخريب روند رويشي گياه مي شوند.

چگونه مي توانيم از مقدار نياز نوري گياهان مطلع شويم؟

با استفاده از راه هاي تماس با شرکت می توانيد با کارشناسان مشاوره نماييد و خريدي کاملا بر اساس پايه علمي داشته باشيد.

آيا امکان ارسال محصولات به خارج از کشور وجود دارد؟ 

بله، تمامي محصولات پرتو رشد نوين (ایران گرولایت) داراي استاندارد هاي لازم و بسته بندي مناسب مي باشد که از طريق پست بين الملل قابل ارسال مي باشند.

آيا لامپ مخصوص رشد گیاه مورد تاييد مراجع علمي کشور مي باشند؟ 

تمامی محصولات شرکت پرتو رشد نوين مورد تاييد و حمايت موسسات کشاورزی بزرگ ايران مانند دانشکاه ابوريحان، دانشکاه تهران، دانشگاه چمران اهواز و موسسه گياه پزشکي ايران مي باشد.