آنچه در این مقاله میخوانید

  بررسی محصولات مارس هایدرو

  شركت مارس هايدرو در سال 2012 در كشور چین آغاز به کار نمود و با فروش لامپ رشد گیاه مارس هایدرو و بعدها اتاق رشد گیاه مارس هایدرو به کار خود ادامه داد و امروزه مشتریان زیادی را در دنیا برای خرید پنل مارس هایدرو راغب نموده است. اما در این مقاله می خواهیم بررسی نسبت به لامپ رشد گیاه مارس هایدرو، قیمت لامپ مارس هایدرو و نمایندگی مارس هایدرو در ایران داشته باشیم.

  لامپ رشد گیاه مارس هایدرو در 4 دسته بندی اصلی به نام های:

  • سری SP
  • سری TS
  • سری FC
  • سری FC-E

  قرار گرفته است. برای خرید پنل مارس هایدرو ابتدا باید با این چهار دسته بندی آشنا شویم. ولی قبل از آن یک موردی که بسیار حائز اهمیت می باشد در این زمینه را یادآور شده.

  شرکت مارس هایدرو برای نام گذاری محصولات خود از حروف اختصاری و ارقام استفاده می نماید؛ این مورد صرفا جهت تمایز آنها از یکدیگر است و به توان آن محصولات ربطی ندارد. بطور مثال: لامپ رشد گیاه مارس هایدرو st1000 صد و پنجاه وات است. این مدل نام گذاری در دنیا مرسوم است. دقت داشته باشید هنگام خرید این موضوع را در نظر داشته باشید زیرا بسیاری از پیج ها یا سایت های نامعتبر از این مورد سوءاستفاده کرده و به عنوان توان بالای لامپ رشد گیاه مارس هایدرو، آن را با قیمت گزاف بفروش می رسانند.

  سری محصولات TS مارس هایدرو

  لامپ رشد گیاه مارس هایدرو سری TS

  این سری بیشترین تعداد محصول که پنج عدد می باشد را نسبت به سایر دسته بندی های مارس هایدرو دارد. در واقع کلیت ظاهری، نوع چیپ و .... در تمای محصولات این گروه یکی است فقط توان مصرفی میزان پوشش دهی نوری آنها باهم متفاوت است. لامپ رشد گیاه مارس هایدرو در مدل ts جزو پنل های ارزان قیمت تر این شرکت بوده که به دلیل نداشتن هیت سینگ خنک کننده و جنس بدنه نامرغوب از طول عمر پایینی برخوردار است؛ در ساخت این محصول از چیپ اس ام دی استفاده شده و میانگین PPE این محصول umol/j 2/7 است. خرید پنل مارس هایدرو مدل ts حتی با در نظر گرفتن اقتصادی بود این پنل، همچنان منطقی بنظر نمی رسد زیرا با توجه به تست نوری صورت گرفته، پار نوری آنچنانی ایجاد نمی کند.

  سری محصولات SP مارس هایدرو

  لامپ رشد گیاه مارس هایدرو سری  SP

  در حال حاضر این سری دارای چهار محصول با نام های sp150 و sp3000 ،sp2000 ،sp250 را دارست. از این گروه محصولات بیشتر در گلخانه های بزرگ، جهت نور مکمل در فصل پاییز و زمستان استفاده می شود. این محصول بصورت طولی در توان های متفاوت عرضه شده است. برعکس محصول ts این محصول دارای هیت سینگ خنک کننده پره ای است. ضعف این لامپ رشد گیاه مارس هایدرو قرار دادن درایور در میان هیت سینگ است که به سبب انتقال حرارتی که به درایور می رساند موجب کوتاه شدن عمر درایور شده. در واقع خرید پنل مارس هایدرو سری sp با توجه به قیمت و نبود نمایندگی مارس هایدرو در ایران کار خیلی منطقی بنظر نمی رسد.

  سری محصولات FC-E مارس هایدرو

  لامپ رشد گیاه مارس هایدرو سری FC-E

  در این دسته بندی در حال حاضر سه محصول بیشتر وجود ندارد و نام گذاری آنها نزدیک به توان همان محصول است البته با تفاوت یک صفر بیشتر. بطور مثال محصول FC-E 48000 دارای توان 480 وات و FC-E 6500 دارای توان 650 وات است، محصول FC-E 3000 به همین شکل.

  این دسته بندی از لحاظ طراحی ظاهری بسیار مشابه سری FC است. میانگین PPE این سری 2/7umol/j است. شاخه های اس ام دی در این سری به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت جابه جایی دارند و هیت سینگ آلومینیومی این محصول 65  IP بوده؛ این امر موجب آن شده که استفاده از این سری محصولات در محیط گلخانه که رطوبت بسیار بالایی دارد، مشکلی به وجود نیاورد. قابل ذکر است محصولات سری اس ام دی رشد گیاه به نام سوپر ای جی ال، شرکت ایران گرولایت نیز با همین PPE و هیت سینگ آلومینیوم IP 65 مقرون بصرفه تر از این سری محصولات مارس هایدرو می باشد.

  سری محصولات FC مارس هایدرو

  لامپ رشد گیاه مارس هایدرو سری  FC

  این گروه از پنل های مارس هایدرو را می توان از بهترین سری محصولات این شرکت چینی دانست؛ طراحی این مدل بصورتی است که دو هلدر، شاخه های اس ام دی مارس را هایدرو به هم متصل کرده و با توجه به فاصله ی هر شاخه منطقه خوبی را از لحاظ نوری، پوشش می دهد. البته توان های بالای این محصول کارایی بهتری دارند و با استفاده از درایور مینولی که بصورت دیمر می باشد کیفیت خوبی ایجاد می نماید. البته لازم بذکر است که امروزه دیگر هیچ یک از محصولات گرولایت در دنیا به دلیل عدم کاربردی بودن آن مجهز به دیمر نیستند و دیم نمی شوند. یکی از مانورهای تبلیغاتی مارس هایدرو استفاده از دیمر برای کاهش یا افزایش قدرت نور می باشد که با نگاه به محصولات رقبای بزرگ آن در هلند و آمریکا متوجه می شویم این کاربرد مدت زیادی است که منسوخ شده. چون جدول پار نوری گیاهان در دوره های مختلف کاملا مشخص و طبق یک برنامه زمانی است که نیاز به دیمر ندارد. ضمنا این کار باعث تغییر نانومتر نوری می شود مثل اینکه شما تصور کنید یک ال ای دی رشد گیاه با نانومتر 470 تغریبا به رنگ آبی تیره است که با کاهش ولوم به رنگ آبی روشن در می آید. پس نانومتر تغییر کرده!

  نتیجه گیری:

  در کل برند مارس هایدرو به دلیل کیفیت و اقتصادی بودن محصولات اش (به جز در ایران به دلیل اختلاف زیاد ریال با دلار) از پرفروش ترین برندها در کل دنیا است. اما آیا خرید آن در ایران منطقی است؟

  از آنجایی که هیچگونه نمایندگی رسمی در ایران برای مارس هایدرو وجود ندارد و بلاخره این کالا یک محصول الکترونیکی بشمار می رود و امکان مواردی همچون سوختن یک یا چند چیپ ال ای دی، درایور .... آن وجود دارد؛ و اینکه لامپ رشد گیاه مارس هایدرو بصورت غیر قانونی و قاچاق وارد ایران شده به همین دلیل چند برابر قیمت اصلی که در سایت رسمی خود دارد بفروش می رسد؛ و همچنین مورد آخر که خیلی باید به آن دقت کرد این است که برخی از پیج ها و سایت های نامعتبری وجود دارند که در زمینه فروش لامپ مارس هایدرو فعالیت دارند و مشکلاتی همچون طولانی شدن مدت زمان سفارش، ارائه محصول متفاوت از آنچه سفارش داده شده و ... را برای خریداران به وجود می آورند؛ خرید پنل مارس هایدرو را در ایران غیر منطقی می کند.

  پیشنهاد ما خرید محصول مشابه و با کیفیت همچنین دارای گارانتی معتبر شرکتی، سوچر ای جی ال شرکت ایران گرولایت می باشد. سوپر آی جی ال پنج هزار، نوین ترین تکنولوژی جهان در سری نورهای smd رشد گیاه است؛ که با فناوری smd و چیپ های به روز شده برند اپیلید و بریجلوکس طراحی و تولید شده. این محصول حداکثر توان نوری جهت تامین نیاز گیاهان را با شدت نور بالا داراست. توان مصرفی ششصد وات واقعی!!!

  محصولات سوپر ای جی ال ایران گرولایت

  این محصول توسط یک هلدر قوی، پنج شاخه ی اس ام دی را به هم متصل کرده و با توجه به فاصله ی هر شاخه منطقه خوبی را از لحاظ نوری، پوشش می دهد. همچنین دارای یک سال ضمانت و پنج سال خدمات پس از فروش رایگان است. به نسبت قیمت لامپ مارس هایدرو بسیار مقرون بصرفه نیز می باشد. جهت مشاهده، محصولات ایران گرولایت را کلیک کرده و دسته ی اس ام دی مخصوص رشد گیاه را انتخاب نماید.

  اشتراک گذاری:

  نام
  ایمیل
  نظر