لامپ رشد گیاه - چراغ led مخصوص رشد گیاه - چراغ پرورش گل و گیاه

ایران گرولایت با تضمین کیفیت خود در تولید انواع لامپ رشد گیاه (چراغ led مخصوص رشد گیاه) شما مشتریان عزیز را در انتخاب هر چه بهتر محصول مورد نیاز با در نظر گرفتن استانداردهای کمی و کیفی رشد گیاهان مشاوره و همراهی خواهد کرد.

همینطور شما با انتخاب یکی از گزینه های زیر میتوانید لیست کامل تری از برخی محصولات ما را مشاهده و از جزئیات بیشتر آنها مطلع شوید.

لامپ رشد گیاه

ما در ایران گرولایت سعی در ارائه بهترین قیمت لامپ رشد گیاه همراه با گارانتی یک ساله تعویض ویژه مشتریان و خدمات پس از فروش 5 ساله همواره بعد خرید در کنارتان خواهیم بود و میتوانید قبل و یا پس از خرید همچنین از مشاوره رایگان متخصصین ما: 88698170 - 021بهرمند شوید.

در این مقاله به مباحثی در ارتباط باچراغ LED مخصوص رشد گیاه، لامپ رشد گیاه، چراغ رشد گیاه، لامپ مخصوص گلخانه، چراغ گلخانه ای، نور مخصوص گیاهانمی پردازیم.

در صورت نیاز به شفاف سازی بیشتر در زمینه لامپ رشد گیاهباشماره های درج شده تماس حاصل نمایید. کارشناسان با صبر و شکیبایی بسیارپاسخ گوی تمامی سوالات شما عزیزان می باشند. جهت مشاهده قیمت لامپ رشد گیاه و خرید چراغ رشد گیاه کلیک نمایید.

لامپ گلخانه

چراغ LED مخصوص رشد گیاه

پرورش گیاهان و سبزیجات با استفاده از لامپ رشد گیاه، چراغ رشد گیاه، نور مخصوص گیاه و چراغ گلخانه ای:
اگر شما در منطقه ای زندگی می‌کنید که شرایط شما برای باغبانی خارج از خانه مساعد نیست یا اگر می‌خواهید نهال های خود را به خارج از خانه منتقل کنید ولی نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

پرورش سبزیجات در خانه یک ایده خوب است. برای پرورش سبزیجات در خانه ایجاد فضایی شبیه به فضای باز که در آن گیاهان بهترین رشد را دارند، بسیار مهم است.

چندین مدل لامپ رشد گیاه و چراغ رشد گیاه در بازار وجود داردکه می‌تواند به شما کمک کند تا نور مورد نیاز گیاهان را فراهم کنید. برای پرورش سبزیجات با چراغ های رشد باید یک سیستم روشنایی که شدت و پارنور مناسب را برای گیاه فراهم می‌کند را انتخاب نمایید. برای خرید لامپ فتوسنتز اینجا کلیک نمایید.

لامپ رشد گیاه

مراحل پرورش گیاه با چراغ رشد گیاه

 1. یک لامپ رشد گیاه و یا چراغ رشد گیاه مناسب از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.
 2. سعی کنید چراغی که می‌خرید تمام رنگ هایی که در نور طبیعی خورشید وجود دارد را داشته باشد. فتوسنتز برای تنظیم رشد رویشی نیاز به نور قرمز و آبی دارد.
 3. لامپ رشد گیاه را با توجه به دستورالعمل تنظیم کنید. چراغ های رشد را در یک جای محکم دقیقا در راستای گیاهان قرار دهید. دستورالعمل نصب چراغ های رشدی که خریداری می‌کنید در جعبه ها یا بسته بندی های آن ها موجود است.
 4. اطمینان حاصل کنید شدت و قدرت نور به اندازه کافی باشد. گیاهان و سبزیجات زمانی که خارج از خانه کاشته می‌شوند در نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرند، بنابراین با استفاده از لامپ رشد گیاه یک محیط مشابه با خارج از خانه برای گیاهان فراهم کنید.
  چراغ های رشد را هر روز 6 تا 10 ساعت خاموش کنید. گیاهان و سبزجات برای بلوغ و تولید به یک دوره ای تاریکی نیاز دارند.
 5. لامپ مناسب برای گیاهان و سبزیجات خود انتخاب کنید.
 6. طیف کامل لامپ های فلورسنت را در نظر بگیرید. لامپ هایی که نور قرمز و آبی (گرم و سرد) دارند، نوری شبیه نور خورشید را فراهم می‌کنند. این چراغ ها همچنین برای شروع رشد نهال های جوان و قوی شدن آن ها بسیار عالی هستند و نور مستقیم را برای گیاهان شما فراهم می‌کنند.
 7. از لامپ های فشار بالا برای افزایش انرژی و شدت نور استفاده کنید. این لامپ ها توسط تولیدکنندگان تجاری استفاده می‌شوند و نسبت به چراغ های دیگر دو برابر نور تولید می‌کنند. این لامپ ها همچنین گران تر هستند.
 8. هر هفته گیاهان و سبزیجات خود را زیر چراغ رشد بچرخانید. نور در مرکز لامپ شدیدتر است پس چرخاندن گیاهان کمک می‌کند که آن ها به طور مساوی رشد کنند.
 9. چراغ های رشد را هر 4 تا 6 هفته یک بار بررسی کنید.
 10. گرد و غبار اطراف لامپ ها را تمیز کنید. لامپ های کثیف اجازه نمی‌دهند نور به خوبی به گیاه برسد.
 11. لامپ های فلورسنتی که رنگ آن ها تیره می‌شود را با لامپ جدید جایگزین کنید زیرا دیگر قابل استفاده نیستند. این موضوع به این معناست که لامپ دیگر به اندازه کافی نور تولید نمی‌کند.
 12. سبزیجات و گیاهان خود را زمانی که آماده خوردن بودند برداشت کنید.
 13. گیاهان و نهال های جوان را زمانی که شرایط مناسب بود به خارج از خانه منتقل کنید. اگر گیاهانی که در زیر چراغ رشد قرار داده اید از بذر کاشته اید، تا زمانی که برگ تشکیل نداده اند آن ها را به خارج از خانه منتقل نکنید.

چراغ پرورش گل و گیاه

پرورش سبزیجات با استفاده از چراغ های رشد گیاه

نکات راجع به LED مخصوص رشد گیاه - لامپ و چراغ گلخانه ای رشد گیاه
به تکنولوژی های جدید در زمینه پرورش گیاهان در خانه و چراغ های رشد بیشتر توجه کنید. دانشمندان مطالعات زیادی در رابطه با چراغ های رشد LED برای افزایش رشد و عملکرد گیاه انجام داده اند.
به یاد داشته باشید زمانی که گیاهان را با چراغ های رشد پرورش می‌دهید به اندازه کافی آن ها را آبیاری کنید، خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید. برای مطالعه بیشتر در زمینه ی ساخت نور مصنوعی برای گیاهان کلیک نمایید.

.به گیاهان و سبزیجات خود روزانه 14 تا 18 ساعت نور مستقیم توسط چراغ های رشد بدهید.

چراغ گلخانه ای - لامپ مخصوص گلخانه

گیاهان و سبزیجات را خیلی به چراغ های رشد نزدیک نکنید، زیرا چراغ های رشد نور را به صورت مستقیم به گیاه می‌تابانند و اگر گیاه بیش از حد به چراغ نزدیک باشد باعث سوزاندن آن می‌شود.

دست خود را روی برگ های گیاهان نگه دارید، اگر گرما را احساس کردید به این معناست که چراغ به گیاه بیش از حد نزدیک است.

جهان روزانه در حال افزایش جمعیت می باشد و همچنین با توجه به تغیرات اب و هوای (خشکسالی) در جهان و تغییر اقلیم های گوناگون تهیهغذای سالم و مناسب به لحاظ کیفیت و کمیت، چالش بزرگ آیندگان خواهد بود.

نور خورشید به عنوان یک منبع عظیم از انرژی اثر گذار بر روی گیاهان به حساب می اید که باعث فتوسنتز و کلرفیل سازی در گیاهان می شود و همچنین دیگر موجودات کره زمین نیز برای ادامه حیات بهنور خورشید نیاز دارند؛

همچنین برای افزایش ظرفیت تولید سیستم های رشد کنترل شده، با استفاده از لامپرشد گیاه، یا همان چراغ رشد گیاهمورد توجه قرار گرفته است.

چراغ رشد گیاه

اخیرا توسعه رشد گیاهان و ایجاد سیستم های پایدار با استفاده از تکنولوژی چراغ رشد گیاهدر تولید و کشت و پرورش گیاهان ایجاده شده که با استفاده از نمونه های انتخاب شده نشان می دهد که ال ای دی چگونه می تواند جایگزین مناسبی برای نور طبیعیو تحریک گیاهان بوده.

تا رشد و توسعه را تضمین کند و اینکه چگونه تغیرات در شدت و طول موج می تواند متابولیسم گیاهان را با هدف تولید غذا دگرگون کند.

جمعیت رو به رشد و تغیرات اب و هوایی، رقابت استفاده از زمین برای تولید مواد غذایی، خوراک دام و تولید سوخت و فیبر و نیز افزایش تقاضا برای ترکیبات با ارزش طبیعی و نیاز به سیستم بدون خاک و عمودی و حتی در فضا پیماها و ایستگاه های فضایی همه و همه نیاز به لامپ رشد گیاه و یا به چراغ رشد گیاه برای رشد گیاهان را از مهمترین نیازهای بشری می نماید.

لامپ مخصوص گلخانه, چراغ گلخانه ای

فرایند فتوسنتزی در گیاهانی که تحت لامپ رشد گیاه و یا چراغ رشد گیاه پرورش یافته اند بر گرفته یا تقلید از نور خورشید است. از نظر زراعی و فناوری های جدید نور پردازی مانند ال ای دی توانایی پوشش فلوِنس و طول موج های گیاهان را دارند.

این در صورتی است که اجازه می دهند تا طول موج های خاصی غنی شوند و این کیفیت نور و کمیت لازم برای مراحل رشد و گلدهی گیاه فراهم شود. بنا بر این محصولات زیست توده و متابولیسم گیاهان کشت شده می توانند اصلاح شود.

ما در اینجا به خلاصه ای از مبحث لامپ رشد گیاه و یا چراغ رشد گیاه برای گیاهان راخواهیم پرداخت.

لامپ رشد گیاه و یا چراغ رشد گیاه باید گیاهان را با انرژی و اطلاعات مورد نیاز برای توسعه فراهم کند.

برای این منظور لامپهای فلورسنتی که دارای طیفهای ابی و سفید و زرد و قرمز می باشد (به عنوان مثال لامپ های سفید فلورسنت سرد)در اتاق های رشد به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورتی که توان های بالا برای فضاهای کوچک استفاده می شود دستیابی به قتوسنت فتونی و سنتز فوتونی ضروری برای بهره وری بالا ایجاد نمی شود. طیف و شدت نور رشد گیاه فلورسنت در طول زمان پایدار نیست و نمی تواند نور مناسبی برای گیاهان باشد.

لامپهای اچ ای دی مانند لامپ های متال هالید و لامپ های سدیم با فشار بالا دارای ولتاژ نسبتا بالا و امپر زیادی می باشد (حداکثر 200 لومن بر وات) و تابشهای فعال فتوسنتزی یا پار نوری نهایتا 40 درصد کل نور را تشکیل می دهند و به طور معمول در اتاقهای رشد و گل خانه ها استفاده می شوند.

چراغ پرورش گل و گیاه

نقاط ضعف از جمله قوس بالا برای نیاز به انرژی و درجه حرارت بالا و همچنین جلوگیری از قرار دادن در نزدیکی تخت و توضیع طیفی (نسبت بالای منطقه سبز و زرد و وجود نور فرا بنفش و قرمز و قرمز دور)که ممکن است با توجه به تغیر قدرت ورودی به شدت استفاده و نو اوری انها را محدود می کند.

در میان سیستم های نور پردازی مخصوص رشد گیاه "لامپ رشد گیاه" حداکثر کارایی را پار نوری دارا می باشد. چیزی حدود 80 درصد تا 100 درصد توان اصلی صرف فوتوسنتز می شود.

طیف های ابی سبز زرد نارنجی قرمز و قرمز دور در ال ای دی ها در دسترس می باشد و می توانند به وسیله طیف های گسترده و پهنای باند نوری بیش از نور خورشید کامل شوند و ویژگی های خاص نور را با هم ترکیب کنند.

راندمان بالا به نسبت توان، دمای کار پاین، اندازه کوچک، عمر بالا و سهولت کنترل زمان تابش لامپ رشد گیاه باعث شده، پروژکتورهای مخصوص رشد گیاه گزینه ی مناسب و ایده آلی برای سالن های گلخانه ای باشد.

خدمات محصولات چراغ رشد گیاه

تمامی محصولات لامپ رشد گیاه شرکت پرتو رشد نوین دارای یک سال ضمانت بی قید و شرط تعویض و پنج سال خدمات پس از فروش می باشد. توجه داشته باشید این ضمانت و خدمات ویژه به دلیل اطمینان از بالا بودن کیفیت محصولات چراغ رشد گیاه می باشد.

در صورت تمایل می توانید حضوری به شرکت پرتو رشد نوین مراجعه نموده و از تمامی محصولات رشد گیاه و گلخانه شرکت بازدید نمایید و خرید حضوری داشته باشید و جهت کسب اطمینان در آزمایشگاه شرکت پارنوریلامپ رشد گیاه خود را به صورت رایگان با جدید ترین دستگاه ها بسنجید.

اشتراک گذاری:
rating
  نظرات

profile photo نظر جدید

سلام نمایندگی در همدان موجود می باشد برای گلخانه خیار کدام مناسب میباشد

ارسال توسط ابوالفضل در تاریخ 01/09/1397 09:18:26 ب.ظ
profile photo سوال

برای بنجامین بلک با ارتفاع 150 سانتی متر در فضای منزل چه لامپی با چه طول موجی رو پیشنهاد میکنید؟

ارسال توسط حمید در تاریخ 15/07/1397 09:34:35 ب.ظ
profile photo نظر جدید

بنده دنبال مرکزی برای فروش لامپ برای رشد گیاه بودم منتها ترجیح میدم حتما حضوری خرید کنم آیا این امکان وجود داره از نزدیک لامپ های و چراغ های گیاه شما روببینم؟

ارسال توسط ناشناس در تاریخ 19/06/1397 10:29:21 ق.ظ
profile photo نظر جدید

عرض ادب و احترام . خیر شرکت پرتو رشد نوین با نام تجاری ایران گرولایت به هیچ عنوان شعبه و نمایندگی ندارد. ادرس و شماره تماس شرکت پرتو رشد نوین را در این سایت می توانید مشاهده نمایید. سپاس فراوان

ارسال توسط safarishahla در تاریخ 26/01/1397 12:03:09 ب.ظ
profile photo نظر جدید

یا این لامپ ها برای هر نوع گیاهی قابل استفاده می باشد?

ارسال توسط ناشناس در تاریخ 22/01/1397 01:56:42 ب.ظ
profile photo نظر جدید

سپاس فراوان. جامع ترین مقاله ای بود که خوانده ام

ارسال توسط ناشناس در تاریخ 22/01/1397 01:35:57 ب.ظ
profile photo درود

نمایندگی در شیراز دارید؟

ارسال توسط hafez hafez در تاریخ 19/12/1396 05:16:58 ب.ظ
profile photo درود.شیراز نمایندگی دارید؟

درود.نمایندگی شیراز داری؟

ارسال توسط حافظ در تاریخ 19/12/1396 05:11:36 ب.ظ
profile photo نظر جدید

سلام آیا چراغ های رشد گیاه دارای قدر تهای متفاوتی می باشد ؟

ارسال توسط ناشناس در تاریخ 21/11/1396 02:41:20 ب.ظ
profile photo نظر جدید

نظر جدید

ارسال توسط علی قلی در تاریخ 17/07/1396 06:34:22 ب.ظ
profile photo نظر جدید

با سلام . در حال حاضر برند ایران گرولایت برترین و بهترین محصول موجود در بازار می باشد . و 1 سال ضمانت و همچنین 5 سال خدمات پس از فروش گواه این امر می باشد. جهت دریافت مشاوره ی کاملا تخصصی با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

ارسال توسط safarishahla در تاریخ 22/06/1396 02:22:34 ب.ظ
profile photo گیاه های سخت گیر

برای گیاهان زینتی و سخت گیر شما کدام مارک و نوع لامپ رشد را پیشنهاد میکنید؟

ارسال توسط حمید در تاریخ 13/05/1396 12:50:40 ق.ظ
profile photo نظر جدید

سلام . استفاده از این لامپ ها ی رشد تاثیر شگفت انگیزی بر روی گیاه دارد.

ارسال توسط محمود در تاریخ 14/01/1396 11:42:58 ق.ظ
profile photo نظر جدید

سلام . استفاده از این لامپ ها ی رشد تاثیر شگفت انگیزی بر روی گیاه دارد.

ارسال توسط محمود در تاریخ 14/01/1396 11:42:18 ق.ظ
profile photo نظر جدید

نظر جدید

ارسال توسط ناشناس در تاریخ 27/12/1395 04:48:21 ق.ظ

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد