انواع بستر کشت هیدروپونیک

فروش بستر کشت هیدروپونیک، انواع بسترهای کشت، کاشت سبزی بدون خاک، انواع بستر کشت هیدروپونیک، کشت هیدروپونیک در خانه، مواد لازم برای کشت هیدروپونیک، کشت هیدروپونیک خیار

فروش بستر کشت هیدروپونیک

کلمه هیدروپونیک به معنای پرورش گیاه در آب است اما محققان در طی 10 سال گذشته دریافته اند که طیف وسیعی از انواع بسترهای کشت برای رشد گیاهان وجود دارد. در حال حاضر بهترین تعریف برای کشت هیدروپونیک کاشت گیاهان و کاشت سبزی  بدون خاک است. جهت خرید لوازم کشت هیدروپونیک به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید.

جهت مطالعه بیشتر در زمینه کشت هیدروپونیک توت فرنگی و کشت هیدروپونیک در ایران کلیک نمایید.

برای کشاورزانی که گلخانه را برای کاشت گیاه انتخاب می­کنند استفاده از انواع بستر کشت هیدروپونیک مزایای زیادی دارد.

در کشت هیدروپونیک در خانه، هیچ علف هرزی رشد نمی­کند چون از بستر کشت استریل استفاده می­شود. استفاده از بستر کشت استریل از بیماری های خاکزاد و گسترش آفات نیز پیشگیری می­کند. بنابراین یکی از مزایای مهم کشت هیدروپونیک، سلامت گیاه است. گیاهان کشت شده با سیستم هیدروپونیک 5 درصد سریعتر از گیاهان در خاک رشد می­کنند و عملکرد بالاتری نیز خواهند داشت. می­توان گفت دلیل این امر این است که در این حالت میزان اکسیژن در دسترس برای ریشه ها بیشتر خواهد بود.

افزایش میزان اکسیژن این امکان را به ریشه ها می­دهد تا مواد غذایی سریع تر جذب شود. گیاه سالم تر، بزرگ تر و با سرعت رشد بیشتر منجر به بالارفتن تعداد برداشت ها در طی یک زمان مشخص می­شود. تهیه مواد لازم برای کشت هیدروپونیک پیچیده نیست. با وجود یک تایمر دیجیتال و به کمک نورهای مصنوعی مخصوص رشد گیاه، می­توانید تمام سیستم هیدروپونیک در منزل را به صورت خودکار درآورده تا نیاز نباشد زمان زیادی را صرف تغذیه و آبیاری گیاه خود کنید.

محلول غذایی

یکی از مهمترین بخش های کشت هیدروپونیک مدیریت محلول غذایی آن است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما باید خواص و آثار عناصر مختلف را بر رشد گیاه بدانید تا در صورت بروز عوارض کمبود یا ازدیاد یک عنصر بتوانید عنصر مورد نظر را شناسایی کرده و آن را به محلول اضافه کنید. 9 تا از 16 عنصر ضروری را جزو عناصر مهم طبقه بندی شده است: کربن، هیدروژن، اکسیژن، نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، و گوگرد و عناصر کم مصرف(ریز مغذی ها).  گیا هان به غلظت کمی از ریز مغذی ها شامل بر، کلر، مس، آهن، منگنز، مولیبدن و روی نیاز دارند.

خصوصيات كلي يك محيط كشت عبارت است از 

۱ـ از نظر شيميايي خنثي باشد .

۳ـ استریل باشد .

۴ـ داراي ظرفيت نگهداري آب بالایی باشد .

۵ـ داراي ظرفيت نگهداري هوا باشد.

۶ـ بتواند به سهولت و به نحوي مطلوب آب را تخليه نمايد تا مشكلات ناشي از پديد آمدن حالت غرقاب در آن ايجاد نشود.

۷ـ از ظرفيت بافري خوبي برخوردار باشد.


 

نکات دیگری که در مورد کشت هیدروپونیک باید بدانید این است که گیاهان در این حالت به گردش هوا و نور مناسب نیاز دارند. امروز کاربرد نورهای مصنوعی برای پرورش گیاهان بسیار متداول شده است. لامپ های ال ای دی، بخار سدیم و متال هالید برای کشت هیدروپونیک خیار مورد استفاده قرار می­گیرد، همچنین استفاده از یک فن کوچک به گردش هوای پیرامون برگ کمک می­کند. این گردش هوا به فتوسنتز کمک کرده و از ایجاد بیماری های قارچی به میزان زیادی جلوگیری می­کند. روش بستر کشت هیدروپونیک در وبسایت ما با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت موجود می ­باشد.

اشتراک گذاری:
تگ ها:
rating
نام
ایمیل
نظر