چراغ LED مخصوص رشد گیاه

توسط ایران گرولایت تعداد بازدید: 33354

چراغ LED مخصوص رشد گیاه, لامپ رشد گیاه 

 

در این مقاله به مباحثی در ارتباط با چراغ LED مخصوص رشد گیاه, لامپ رشد گیاه, چراغ رشد گیاه, لامپ مخصوص گلخانه, چراغ گلخانه ای, نور مخصوص گیاهان, لامپ led برای گیاهان,  چراغ رشد ال ای دی گل و گیاه می پردازیم.

برای خرید چراغ رشد گیاه کلیک نمایید.

پرورش گیاهان و سبزیجات با استفاده از چراغ رشد گیاه ، نور مخصوص گیاه و چراغ گلخانه ای
اگر شما در منطقه ای زندگی می‌کنید که  شرایط شما برای باغبانی خارج از خانه مساعد نیست یا اگر می‌خواهید نهال های خود را به خارج از خانه منتقل کنید ولی نمی‌توانید این کار را انجام دهید، پرورش سبزیجات در خانه یک ایده خوب است. برای پرورش سبزیجات در خانه ایجاد فضایی شبیه به فضای باز که در آن گیاهان بهترین رشد را دارند، بسیار مهم است. چندین مدل چراغ رشد گیاه در بازار وجود دارد که که می‌تواند به شما کمک کند تا نور مورد نیاز گیاهان را فراهم کنید. برای پرورش سبزیجات با چراغ های رشد باید یک سیستم روشنایی که نور صحیح، شدت و مدت زمان نور مناسب را برای گیاه فراهم می‌کند را انتخاب کنید.

برای خرید لامپ فتوسنتز اینجا کلیک نمایید.

مراحل پرورش گیاه با چراغ رشد گیاه
 

1: یک چراغ رشد گیاه مناسب از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.
2: سعی کنید چراغی که می‌خرید تمام رنگ هایی که در نور طبیعی خورشید وجود دارد را داشته باشد. فتوسنتز برای تنظیم رشد رویشی نیاز به نور قرمز و آبی دارد.
3: لامپ رشد گیاه را با توجه به دستورالعمل تنظیم کنید. چراغ های رشد را در یک جای محکم دقیقا در راستای گیاهان قرار دهید. دستورالعمل نصب چراغ های رشدی که خریداری می‌کنید در جعبه ها یا بسته بندی های آن ها موجود است.

4: اطمینان حاصل کنید شدت و قدرت نور به اندازه کافی باشد. گیاهان و سبزیجات زمانی که خارج از خانه کاشته می‌شوند در نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرند، بنابراین با استفاده از لامپ رشد گیاه یک محیط مشابه با خارج از خانه برای گیاهان فراهم کنید.
چراغ های رشد را به گونه ای قرار دهید که فاصله آن ها از گیاهان 25 تا 30 سانتی متر بیشتر نشود.
5: به گیاهان و سبزیجات خود روزانه 14 تا 18 ساعت نور مستقیم توسط چراغ های رشد بدهید.

چراغ های رشد را هر روز 6 تا 10 ساعت خاموش کنید. گیاهان و سبزجات برای بلوغ و تولید به یک دوره ای تاریکی نیاز دارند. 
6: لامپ مناسب برای گیاهان و سبزیجات خود انتخاب کنید.
طیف کامل لامپ های فلورسنت را در نظر بگیرید. لامپ هایی که نور قرمز و آبی (گرم و سرد) دارند، نوری شبیه نور خورشید را فراهم می‌کنند. این چراغ ها همچنین برای شروع رشد نهال های جوان و قوی شدن آن ها بسیار عالی هستند و نور مستقیم را برای گیاهان شما فراهم می‌کنند.
از لامپ های فشار بالا برای افزایش انرژی و شدت نور استفاده کنید. این لامپ ها توسط تولیدکنندگان تجاری استفاده می‌شوند و نسبت به چراغ های دیگر دو برابر نور تولید می‌کنند. این لامپ ها همچنین گران تر هستند.
7: هر هفته گیاهان و سبزیجات خود را زیر چراغ رشد بچرخانید. نور در مرکز لامپ شدیدتر است پس چرخاندن گیاهان کمک می‌کند که آن ها به طور مساوی رشد کنند.
8: چراغ های رشد را هر 4 تا 6 هفته یک بار بررسی کنید.
گرد و غبار اطراف لامپ ها را تمیز کنید. لامپ های کثیف اجازه نمی‌دهند نور به خوبی به گیاه برسد.
لامپ های فلورسنتی که رنگ آن ها تیره می‌شود را با لامپ جدید جایگزین کنید زیرا دیگر قابل استفاده نیستند. این موضوع به این معناست که لامپ دیگر به اندازه کافی نور تولید نمی‌کند.
 9: سبزیجات و گیاهان خود را زمانی که آماده خوردن بودند برداشت کنید.
10: گیاهان و نهال های جوان را زمانی که شرایط مناسب بود به خارج از خانه منتقل کنید. اگر گیاهانی که در زیر چراغ رشد قرار داده اید از بذر کاشته اید، تا زمانی که برگ تشکیل نداده اند آن ها را به خارج از خانه منتقل نکنید.
 پرورش سبزیجات با استفاده از چراغ های رشد
نکات راجع به LED مخصوص رشد گیاه - لامپ و چراغ گلخانه ای رشد گیاه
به تکنولوژی های جدید در زمینه پرورش گیاهان در خانه و چراغ های رشد بیشتر توجه کنید. دانشمندان مطالعات زیادی در رابطه با چراغ های رشد LED برای افزایش رشد و عملکرد گیاه انجام داده اند.
به یاد داشته باشید زمانی که گیاهان را با چراغ های رشد پرورش می‌دهید به اندازه کافی آن ها را آبیاری کنید، خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید.
برای مطالعه بیشتر در زمینه ی ساخت نور مصنوعی برای گیاهان کلیک نمایید.

 

چراغ گلخانه ای - لامپ مخصوص گلخانه
 

گیاهان و سبزیجات را خیلی به چراغ های رشد نزدیک نکنید، زیرا چراغ های رشد نور را به صورت مستقیم به گیاه می‌تابانند و اگر گیاه بیش از حد به چراغ نزدیک باشد باعث سوزاندن آن می‌شود. دست خود را روی برگ های گیاهان نگه دارید، اگر گرما را احساس کردید به این معناست که چراغ به گیاه بیش از حد نزدیک است.

rating
  نظرات

profile photo نظر جدید

با سلام . در حال حاضر برند ایران گرولایت برترین و بهترین محصول موجود در بازار می باشد . و 1 سال ضمانت و همچنین 5 سال خدمات پس از فروش گواه این امر می باشد. جهت دریافت مشاوره ی کاملا تخصصی با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

ارسال توسط zamani در تاریخ 1396/06/22 02:22:34 ب.ظ
profile photo گیاه های سخت گیر

برای گیاهان زینتی و سخت گیر شما کدام مارک و نوع لامپ رشد را پیشنهاد میکنید؟

ارسال توسط حمید در تاریخ 1396/05/13 12:50:40 ق.ظ
profile photo نظر جدید

سلام . استفاده از این لامپ ها ی رشد تاثیر شگفت انگیزی بر روی گیاه دارد.

ارسال توسط محمود در تاریخ 1396/01/14 11:42:58 ق.ظ
profile photo نظر جدید

سلام . استفاده از این لامپ ها ی رشد تاثیر شگفت انگیزی بر روی گیاه دارد.

ارسال توسط محمود در تاریخ 1396/01/14 11:42:18 ق.ظ
profile photo نظر جدید

نظر جدید

ارسال توسط ناشناس در تاریخ 1395/12/27 04:48:21 ق.ظ

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
{{'NameAlert' | translate}}
{{'EmailAlert' | translate}}
{{'NumberAlert' | translate}}
{{'NumberSizeAlert' | translate}}
{{'NumberSizeAlert' | translate}}
{{'NumberTypeAlert' | translate}}
{{'DescriptionAlert' | translate}}

دی ان ان evoq