...Loading

تفاوت میان led  مخصوص رشد گیاه با led  معمولی در چیست؟ 

ال ای دی فول اسپکتروم از ترکیب حداقل 11 نانومتر و طیف نوری تشکیل شده است و برای رشد تمامی گیاهان کار برد دارد. درصورتی که ال ای دی معمولی فقط جهت روشنایی محیط کاربرد دارد و تاثیری در رشد گیاه ندارد و حتی دارای تاثیر منفی بوده و موجب رشد علفی گیاه می شود.

 

آیا تابش این نورها برای سلامتی انسان مضر است؟ 

استفاده از این محصولات در محیط منزل امکان پذیر است. این محصولات هیچ خطری برای انسان نداشته بلکه میتواند موجب   کشت سبزیجات ارگانیک در منزل و سلامت گیاهان آپارتمانی شود و ضمن اینکه کارایی دیگر این نورها این است که میتواند به عنوان نور مکمل مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به نوع گیاه در صورتی که نور کافی وجود نداشته باشد با قرار دادن این نورها در کنار نور خورشید انتظار گیاهی سالم تر نسبت به قبل داشته باشید.

 

آیا این لامپ ها برای هر نوع گیاهی قابل استفاده می باشد؟ 

با توجه به اینکه هر سری از محصولات از توان های خاصی تشکیل شده اند و همه ی محصولات دارای طیف نوری خاصی براساس نوع و دسته بندی گیاه شما می باشد، به غیر از سری مولتی چیپ ها که بیشتر مناسب گیاهان گلده هستند بقیه محصولات را نمی توان مختص گیاه خاصی دانست و بر اساس نیاز شما، توان و طیف نوری آن محصول تغییر میکند.

 

 تفاوت سری مولتی چیپ ها با سری پروژکتورها در چیست؟

- سری مولتی چیپ ها از 9 باند نوری تشکیل شده که بهترین طیف نوری را برای گیاهان گلدار ایجاد می نمایند. نانومترها به صورت چیپ های ال ای دی 45 میل در یک هولدرCOB  در کنار هم چیده شده است و برای تمرکز نوری بهتر از لنز 90 درجه استفاده شده است.

- پروژکتورها از پاور ال ای دی هایی تشکیل شده که بسته به نوع گیاه طیف های مختلف چیدمان می شوند و به صورت پروژکتور با لنزهای 60 و 90 ارائه می شوند.

 

آیا استفاده از نورهای مصنوعی در فضاهایی که میزان نور طبیعی برای رشد گیاهان کافی نیست (مانند پاسیو یا روف گاردن)امکان پذیر است؟

بله. این نورها به عنوان نور مکمل برای فرآیند فتو سنتز در محیط های خانگی و غیره استفاده می شود و می تواند کامل کننده نورطبیعی کم و اصطلاحا نور پشت پنجره ای در محیط باشد.

 

آیا محصولات شرکت ایران گرولایت در برابر آب و گرد و غبار مقاوم و IP  می باشند؟

 تمامی محصولات این شرکت دارای IP  ، 65 می باشند و اما در صورت استفاده از محصولات شرکت پرتو رشد نوین در محیط  outdoor یا خارج از محیط خانه و جایی که احتمال بارندگی وجود داشته باشد، حتما هنگام سفارش محصول این موضوع را به  مشاوران شرکت پرتو رشد نوین اطلاع دهید.

 

عمر مفید لامپ مخصوص رشد گیاه به چه میزان است؟

عمر مفید لامپ های مخصوص رشد معمولا حدود 50 هزار ساعت است اما محصولات شرکت پرتو رشد نوین به دلیل بهره بردن از فناوری هیت سینگ های آلومینیومی و فن های خنک کننده دارای عملکرد مفید و طول عمر بیشتری هستند، ضمانت نامه محصولات این شرکت خود گواه این امر می باشد.

 

آیا هر لامپی که نور قرمز و آبی دارد برای رشد گیاه مناسب است؟

خیر. بازه ی طیف  نور مرئی از 380 تا 730 نانومتر می باشد. از این بازه 100 نانومتر مربوط به نور قرمز و 100 نانومتر مربوط به نور آبی است، و تنها بعضی از این نانومتر ها به صورت تخصصی بروی رشد گیاه تاثیر گذار می باشد و ترکیب این نانومتر ها با دیگر طیف های نوری بسته به نوع گیاهان متفاوت، سبب ایجاد پارامترهای نوری تاثیر گذار بر روی گیاه می شود.

 

فاصله ی میان گیاه تا لامپ مخصوص رشد باید به چه میزان باشد؟

لوکس نوری و پار نوری بسته به نوع محصول متفاوت می باشد. در محصولات با توان کم مانند وال واشر ها فاصله ی میانگین بین 60 - 40 سانتی متر مناسب برای رشد گیاه می باشد و همچنین در محصولات با توان بالا مانند 1200-720 وات فاصله ی میانگین 120-80 سانتی متر مناسب برای عملکرد گیاهان آفتاب دوست می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیق تر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

این لامپ ها در طول شبانه روز چند ساعت باید روشن باشد؟

 این لامپ ها میتواند به صورت 24 ساعته و مداوم روشن باشد اما ضمن در نظر گرفتن دوره ی استراحت گیاه بهتر است در دوران رویشی گیاه 16 تا 18 ساعت و در دوران گلدهی و میوه دهی به مدت 12 ساعت روشن باشد. ضمن اینکه برای گیاهان آپارتمانی 6 الی 8 ساعت نوردهی کافی می باشد.

 

میزان مصرف انرژی این لامپ ها چه قدر است؟

 میزان مصرف انرژی این لامپ ها A+  یا پایین ترین سطح انرژی به نسبت بازده است.

 

آیا اتاقک کشت گیاه در هر ابعادی قابل سفارش می باشد؟

بله، با توجه به ابعاد استاندارد قابل درخواست می باشد.

 

آیا محصولات شرکت پرتو رشد نوین دارای ضمانت نامه می باشند؟

 بله تمامی محصولات شرکت پرتو رشد نوین دارای یک سال ضمانت تعویض بی قید و شرط ،5 سال خدمات پس از فروش وهمچنین تعمیرات رایگان می باشد که خود گواه کیفیت این محصولات است.

 

آیا امکان خرید حضوری نیز هست؟ 

​بله. برای بازدید از شوروم ،خرید مطمئن و یا عقد قرار داد می توانید به صورت حضوری تشریف فرما شوید.

 

آیا دستگاهی برای نمایش طیف نوری جهت اطمینان از خرید لامپ های مخصوص رشد گیاه وجود دارد؟

بله با استفاده از دستگاه طیف سنج می توان تست ریپورت محصولات مخصوص رشد گیاه را مشاهده نمود و نانومتر های نوری ال ای دی را به طور دقیق اندازه گیری کرد. این دستگاه در شرکت پرتو رشد نوین موجود می باشد و سبب حصول اطمینان شما از خریدتان خواهد شد.

 

آیا امکان ارسال محصولات به شهرستان ها وجود دارد؟

 بله ،ارسال به تمامی شهرستان ها از راه های متفاوت پستی امکان پذیر است.

 

ال ای دی های مخصوص رشد گیاه، تقلبی را چگونه می توان تشخیص داد؟

گرو لایت یک فناوری نوین در سراسر جهان می باشد که بر اساس اصولی کاملا علمی شکل گرفته است که متاسفانه در ایران به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی، شرکت ها وهمچنین فروشگاه های غیرمعتبر سبب این شده اند که با استفاده از نانومترهای غیر صحیح محصولات گرولایت به صورت تقلبی وارد بازار شوند .شرکت پرتو رشد نوین تنها شرکت تولید کننده ثبت شده در این زمینه می باشد که به صورت کاملا علمی و تخصصی اقدام به فروش محصولات رشد گیاه با برند ایران گرولایت نموده است.      

 

آیا می توان از گلخانه های تجهیز شده به نور مصنوعی بازدید داشت؟

بله ، با توجه به شرایط پروژه ، نوع قرار داد و با هماهنگی قبلی می توان از گلخانه ها ی تجهیز شده به نور مصنوعی احداث شده توسط شرکت پرتو رشد نوین بازدید فرمایید.

 

آیا لوکس نوری پارامتری مناسب برای اطلاع از نیاز نوری گیاهان می باشد؟

لوکس نوری در واقع واحد شدت نور بر واحد سطح است که با تغییر فاصله کاملا متغییر بوده و نمی تواند ارتباطی با نانومترهای نوری که سبب کیفیت رشد گیاه می شود داشته باشد. معیار جهانی سنجش نورهای مصنوعی گیاه بر اساس مقدار پار نوری می باشد، در واقع پار را می توان تاثیر نور بر فتوسنتز گیاه دانست.

 

آیا دستگاهی برای نمایش پار نوری وجود دارد؟

بله ، دستگاه نمایش نانومترها ی نوری و پار سنج در شرکت پرتو رشد نوین موجود می باشد.

 

لوکس نوری و لومن نور برای گیاهان چه تفاوتی دارد؟

هر دو مورد معیاری منسوخ شده و کاملا اشتباه در اصطلاح از مقدارنیاز نوری گیاه می باشند و در واقع لومن مقدار نور ساطع شده از هر منبع نوری و لوکس مقدار شدت نور در واحد سطح می باشد.

 

آیا استفاده از لامپ های فلورسنت یا مهتابی در کنار این لامپ ها برای رشد گیاه تاثیر گذار است؟

 این گونه از لامپ ها نه تنها تاثیر مثبتی بر روی رشد گیاه ندارند بلکه سبب تخریب روند رویشی گیاه می شوند.

 

چگونه می توانیم از مقدار نیاز نوری گیاهان مطلع شویم؟

 با استفاده از راه های تماس با شرکت می توانید با کارشناسان مشاوره نمایید و خریدی کاملا بر اساس پایه علمی داشته باشید.

 

آیا امکان ارسال محصولات به خارج از کشور وجود دارد؟ 

بله ، تمامی محصولات پرتو رشد نوین دارای استاندارد های لازم و بسته بندی مناسب می باشد که از طریق پست بین الملل قابل ارسال می باشند.

 

آیا این لامپ ها مورد تایید مراجع علمی کشور می باشند؟ 

تمامی محصولات شرکت پرتو رشد نوین مورد تایید و حمایت موسسات کشاورزی بزرگ ایران مانند دانشکاه ابوریحان ، دانشکاه تهران ، دانشگاه چمران اهواز و موسسه گیاه پزشکی ایران می باشد.

 

 

 

دی ان ان evoq