نگه داری گل حنا در آپارتمان

طرز نگه داری از گل حنا

گل حنا

مشخصات: اسم علمی گل حنا Impatiens petersianalis ، از خانواده Balsaminaceae  می باشد. این جنس در حدود 420 گونه دارد كه اغلب بومی نواحی گرم آسیا و آفریقا است. ارتفاع گونه مورد نظر به 30 تا 60 سانتیمتر می رسد. ساقه گوشتی دارد كه در محل گرم كمی متورم است . برگهای پایینی متداول بوده و به تدریج كه به بالای ساقه نزدیك می شویم فاصله آنها كمتر می شود و در نوك ساقه بصورت پیرامونی به نظر می آید. پهنك برگ و سبز و بیضوی – مستطیلی است و حاشیه آن دندانه دار می باشد. گلها دارای مهمیزی بزرگ هستند كه از كاسه گل به وجودمی آیند وجام گل از پنج گلبرگ برنگهای مختلف صورتی، قرمز و سفید تشكیل شده است. 

مراقبت: گل حنا به نور متوسط، حرارت معمولی آبیاری فراوان ، رطوبت 50تا 90 درصد و خاك قلیایی احتیاج دارد.
کود: كود مورد نیاز این گیاه را می توان به میزان 2 گرم در لیتر، هردو هفته یكبار، از فروردین تا آبان ماه، مورد استفاده قرار داد.
خاک: خاك كاملا نرم و واجد هوموس كافی برای گیاه گل حنا مناسب به نظر می رسد. 
ازدیاد: گل حنا زمانیكه رشد می كند نامرتب و آشفته می شود و بهتر است گیاهان جدیدی تولید و آنها را جایگزین گیاهان قدیمی ونامرتب نمود. از یك چاقوی تیز استفاده كنید تا به بافت گوشتی و آبدار گیاه صدمه وارد نشود. قلمه های انتهایی ساقه را به طول 5/7 سانتیمتر رسید، قلمه ها را بیرون آورده و در گلدانی با قطر دهانه 9 سانتیمتر و كمپوست گلدانی با پایه پیت بكارید، مراقب باشید كه به ریشه ها صدمه نزنید. می توانید قلمه ها را مستقیما در گلدانی با قطر دهانه 9 سانتی متر، حاوی كمپوست گلدانی بكارید.

نور مناسب برای رشد گل حنا

لامپ رشد گیاه :جالب است بدانید!

تامین نور برای گیاهان از مهم ترین فاکتورهای نگهداری گیاه می باشد.  با توجه به فضاهای مسکونی امروزی عدم وجود نور از بزرگترین معضلات نگه داری گیاه می باشد. البته لامپ مخصوص رشد گیاه این معضل را مرتفع نموده است. لامپ مخصوص رشد گیاه طیف نوری خورشید را برای گیاهان شبیه سازی می نماید و موجب فتوسنتز و کلروفیل سازی گیاه می شود. جهت آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید مقاله لامپ رشد گیاه را مطالعه نمایید و یا با مراجعه به بخش دسته بندی محصولات انواع لامپ های مخصوص رشد گیاه را مشاهده نموده و در صورت لزوم خریداری نمایید. جهت مشاهده قیمت لامپ رشد گیاه و خرید چراغ رشد گیاه کلیک نمایید.

حنا

اشتراک گذاری:
rating
  نظرات

profile photo پژمردگی گل حنا

گلدون گل حنامو عوض کردم قبلشم قارچ داشت الان خیلی پژمرده شده بگین چیکارکنم؟

ارسال توسط نازنین در تاریخ 12/06/2019 11:40:42 ق.ظ
profile photo پژمرده شدن گل حنا

سلام وقت بخیر
یه گل حنا تازگیا خریدم چهار روز گذشته پژمرده شدن گلاش .برگاشم داره زرد میشه. رو چنتا از برگاش هم نقطه های سفیده. اتاقم نور گیره ولی پشت پنجره نزاشتمش.زیر گلدون هم سه تا سوراخ خیلی کوچیک هست.روزی یه استکان اب هم بهش میدم .میشه بگید چیکار کنم

ارسال توسط سارا در تاریخ 16/05/2019 10:11:21 ق.ظ

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد